Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Attól félek, a húgom öngyilkos...

Attól félek, a húgom öngyilkos akar lenni! Mely gyógyszereket tűntessek el végleg a házból? Mik veszélyesek rá?

Figyelt kérdés
Nem akrok mindent kidobni, mert kitudja hogy mikor kellenek a tényleges funkciójukra.
2008. szept. 4. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy mennyiségben szinte minden veszélyes lehet rá, aminek magas a hatóanyagtartalma.

Miből gondolod, hogy öngyilkos akar lenni? Próbáltál vele beszélni erről? Ha pedig tényleg ilyen szándékai vannak, akkor a szüleidet is be kellene avatni. Egy pszichológus tudna segíteni rajta.

2008. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából ilyenkor mindent el kellene távolítani, nemcsak a gyógyszereket, hanem a tisztítószereket is meg mindent, amiben méreg van. Ezt pedig nem teheted meg szüleid beleegyezése, értesítése nélkül. Ha nagyon elszánt, akkor ennyivel nem fogod megúszni, a pengéket, késeket is el kell rejteni vagy köteleket. Mindenre gondolni kell, de nem ez a megoldás, hogy mindent eltesztek. Beszélni kell vele, nagyon sokat és meg kell tudni, hogy mi az oka, hogy öngyilkos akar lenni. Lehet, hogy csak te túlzol el valamit. Lehet, hogy csak rossz hete van és egy kicsit maga alatt van. Beszélgess vele és legyél mellette.
2008. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a gyógyszereket zárd el egy olyan helyre ahová a hugod nem férhet hozzá. pl.:zárd be a szekrénybe,kamrába stb.És olyan helyre rakd a kulcsot ahol nem találja meg.
2008. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne zárd el a gyógyszereket, mert ha valóban azon golndolkodik,h öngyilkos legyen, akkor az egy nagyon jó felhívó inger lehet a tettre!!! - ugyanis aki öngyilkos akar lenni, az megoldja, nem csak a gyógyszer veszélyes ilyenkor. Sokkal jobb lenne, h nyíltan beszélnél vele erről, felajánlanád neki a segítségedet. Elmondanád, hogy látod, hogy szomorú és te nagyon szereted őt, fontos neked. Kérdezd meg tőle, hogy hogyan tudnál neki segíteni.Nézz utána annak, hogy a környéketeken hova tudnátok segítségért fordulni (pszichológusra,pszichiátriára (esetleg öngyilkosokkal foglalkozó kórházi osztályra - pesten talán péterffyben van ilyen - ez nem biztos!)). Ajánld fel neki,hogy elkíséred,menjetek el együtt,fogd a kezét,mondd,hogy nincs egyedül és ott leszel vele.
2008. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy a lakásban található öngyilkosságra alkalmas dolgok eltüntetése nem ajánlott, mert, ha tényleg az akar lenni, akkor bárhol, szinte bármivel próbálkozhat akár távol az otthontól is!

Beszélj vele, próbáld felderíteni az okot, ha lehetséges menjetek el közösen pszichiáterhez. Érezze, hogy nem magányos!

Ha minden kötél szakad, egyáltalán nem nyílik meg, akkor én még egy olyan módszert tudnék javasolni(ha tudod, hogy gyógyszerrel akarja csinálni), hogy ha lehetséges az üvegcsékbe tegyetek placebo-t, ami hasonlít az eredeti tablettákra pl. kapszulákba lisztet teszel (ha nem lisztérzékeny), ha ezt "felhajtja" attól nem lesz semmi baja, (de ha figyeled és látod, hogy megeszi v. eltűnt az üveg) ezáltal nyilvánvalóvá válik a szándék. Ha már megette, akkor a tudattól, hogy most már úgyis mindegy lehet, hogy megnyílik és felfedi az okot is, és meg tudjátok beszélni a problémákat.

Mielőtt ebbe belefognál kérd ki egy pszichiáter véleményét, mert ismert az un. placebo-hatás, mely azt takarja, hogy az olyan beteg, aki "kamu" gyógyszert kap jobban lesz, ennek pszichés alapja van, nem lenne jó, ha ez fordítva sülne el,!

Nézz utána a BÜNTETŐJOGI vonatkozásoknak is, nem tudom, hogy ez amitleírtam törvényes-e?!

2008. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Biztos hogy a húgodról van szó? Nekem az jutott eszembe, hogy talán te akarsz gyógyszerneveket tudni..... Ha nem, bocsi, de egyből ez jutott eszembe, ahogy végigolvastam.
2008. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyógyszereket kell kidobni, hanem a húgodat orvoshoz vinni.
2008. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!