Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma azt mondta nekem a reumatol...

Ma azt mondta nekem a reumatológus, hogy a gerincnek a legkedvezőbb a 3-4 cm magas sarkú cipő, igaz ez?

Figyelt kérdés
Én ugyanis általában kifejezetten lapos talpú cipőket hordok, a legmagasabb sarkú cipőm sarka is csak visítva van meg ennyi, és csak viszonylag ritkán van rajtam ilyen magasabb sarkú. (Ettől magasabbat meg nem is tudok hordani, mert kényelmetlen számomra.)

2015. aug. 6. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz. A nagyon magas, és a teljesen lapos cipő aminek nincs sarka, az nem tesz jót.
2015. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A teljesen lapos miért nem? Elvileg a mezítláb járás lenne a legtermészetesebb, tehát elvileg a legegészségesebb is, nem?
2015. aug. 6. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

A mezítláb járás igen, de az nem ugyanaz mintha egy zárt lapostalpú cipőben lennél.


A pár centis sarkú cipő azért kedvezőbb, mert ad egy bizonyos tartást a gerincnek, legalábbis én így érzékelem. Én nem bírok lapostalpú cipőben menni, nem is tudok szépen egyenesen menni benne. Meg fáj benne ugyanúgy a lábam mint egy 10cmes sarkú cipőben, pont ugyanolyan kellemetlen a kettő. Szóval...számomra a legkellemesebb a pár centis sarkú cipő :)

2015. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz.A mezítláb járás azért egészséges mert a talp és a talaj között nincs semmi ,így a talp közvetlen a talajra érkezik annak a vonalához igazodik míg a cipő/papucs már ezt eltompítja/deformálja és ugye a gerincoszlop is.ezért a 3-4 cm magas sarkú lábbelik a legkedvezőbbek az egészség szempontjából.
2015. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát bocs, de én ezt nem értem. Ha van egy kellően rugalmas talpú lapos cipő, az szerintem sokkal közelebb van a talajon mezítláb járáshoz, mint egy 3-4 centis sarkú. Persze merev talpnál más a helyzet. Nekem általában a puha talpú, lapos cipők teljesen kényelmesek, mint amilyen egy mokaszin. Némelyikben még a kavicsokat is érzem a talpam alatt, csak kicsit tompábban, mintha mezítláb lennék. Világéletemben legtöbbet ilyenben, meg sportcipőkben jártam. Ezért is reméltem, hogy van erről valami tudományos magyarázat vagy publikáció, hogy a lapos talp miért nem jó. Akár angolul, németül, ha valaki tud ilyenről, hálás lennék az olvasmányért.
2015. aug. 7. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!