Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még esélyem arra, hogy...

Learnhistory2015 kérdése:

Van még esélyem arra, hogy magasabb legyek?

Figyelt kérdés

Anyum 168 cm, apum 172-173 cm magas. Anyai ágon vannak alacsony és magas őseim egyaránt. Én jelenleg 171 cm magas vagyok, s ez kb. 2 éve nem is változott. Eléggé kötöttek az izmaim, egyáltalán nem vagyok hajlékony. Nyújtáskor gyakran feszülnek az izületeim.


Gyerekkoromban ritkán fogyasztottam tejet és egyéb kálciumdús ételt/italt. Pár napja nekiálltam tejet inni, sajtot enni(kb. 1200-1500 mg-ot naponta), és a sípcsontom, a térdem, kézfejem, ill. alkarcsontjaim elkezdtek fájni. Nem túl intenzíven, de hasonló fájdalmat éreztem, mint mikor régen nőttem. A fájdalom is csak felváltva jelentkezett a csontjaimban.


Ez lehet annak a jele, hogy növök még? Hamarosan Svédországba költözünk, és engem nagyon zavar, hogy 10 cm-el az átlagmagasság alatt vagyok.


17/F.



2015. aug. 6. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Elméletileg még négy éven keresztül nőhetsz, már nem olyan gyors ütemben de azért évi egy- másfél centi szerintem összejöhet, bár ez nagyon egyénfüggő.
2015. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Még az esőre is állj ki, vagy locsolgasd magad szórófejes locsolóval a napon. Hátha bejön.
2015. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.: nagyjából 21 éves korodig még nőhetsz, de nem sokat

2.: nem a tejtermékektől fogsz nőni, az inkább az ízületi fájdalmat segíti elő, főképp a mai jóminőségű tejtermékek...

2015. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Van esélyed a növekedésre, de ez valóban lassú dolog.
2015. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

hát sajnos már semmit nem fogsz nőni, az alapján amit írtál.


1 - Apád is 172-173

2 - 2 éve nem nöttél

3 - 17 éves vagy már


Mennyél el orvoshoz és ott megtudják nézni, hogy már lezáródtak-e a csontok..ha igen akkor ennyi maradsz.


Van 1 rossz hírem, Svédek és álltalában a skandinávok és a Hollandok magasabbak mint más európai ország lakosai.


Leírom az én helyzetem :


14 évesen nálam befejeződött a növekedés mindenhova.

170 cm voltam akkor és msot 28 évesen is ennyi vagyok.

Azóta nem nöttem sehova.

Nekem is azt mondták, még van eyi meg annyi éved nöni...

de én 16 évesen már tudtam ennyi volt és kész..


anyum 158

apu 168

2015. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!