Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy magamnak...

Lehetséges, hogy magamnak csinálok incepciót?

Figyelt kérdés
Nos a cím nagyon pontatlan... Nem vagyok benne biztos, hogy az incepció jó szó-e erre... Mivel a lényeg az, hogy álmomban hamis emlékeim vannak, amik nem tűnnek el miután felébredek és a legdurvább az, hogy némely esetben már nem tudom, hogy mi az igazi és mi a nem ! Pl.: Emlékkép sorozat némi hanggal: anya visz engem és mondja a tesóimnak, hogy óvatosan fürdessenek... meg hasonló emlékek olyan korból, amire ne emlékezhetnék, de én valóságos emléknek hiszem, nem álomnak, nem is emlékszem iylen álomra, viszont tegnap meg olyat álmodtam, hogy egyszer régen egy szellem ki akart nyírni minket, de sikerült elüldözni, aztán ugye az álomban meg előjött, hogy mégis visszatért és iszonyat mód féltem és mikor felkeltem új emlékem van: régen egy szellem bántani akart minket és ismét megpróbálta persze ezt megpróbálom "átírni" hamis emléknek de... remélem értitek... Ez normális?

2015. aug. 8. 22:47
 1/2 A kérdező kommentje:
illetve még egy dolog, nem ehhez tartozik egészen, de valamelyik nap meg új billentyűzetet kaptam elég furcsa ok miatt és mikor reggel felkeltem a billentyűzetem el volt romolva és kellett venni újat. Aztán az is kemény, amikor öntudatra ébredek és ahhoz, hogy ne féljek tovább, a halált választom és felébredek. vagy amikor direkt megkérdeztem álmomban, hogy miért? a fizika tanáromtól (merthogy van egy kérdés, amire nem kaptam választ és nagyon fontos lenne, hogy tudjam) és egy olyan választ kaptam, amire én gondoltam előző nap és aztán ott is kaptam egy emlékképet, hogy az állítás igaz legyen... És csak annyit szeretnék tudni, hogy ezek normális dolgok, vagy lelkileg kb. egy roncs vagyok és valahogy álmomban nyilvánul ez meg...? mert elég furcsa ember vagyok, olyan dolgokat szeretek, ami nem a jelen vagy a jövő vagy a múlt pl.: divatban és stílusban kb. a vintage korban érezném jól magamat, de ha bizniszben gondolkodok, akkor néha látok esélyt egy olyan dologra, amiben sok pénz lenne, csak nincs hozzá "kezdő tőkém" a horror filmek hónapokig tönkre vágják az estéimet és iszonyat mód félek az elején még nappal is... (láttam kb. 5-öt, ebből 1 félig és 1 ami saját, a többi a sulis osztálytársaknak köszönhető év végi órán...) de ennek ellenére maszk mesterség is a hobbijaim között van, meg kb. minden érdekel és mindent tudni akarok( mások nem tudják, hogy mik legyenek én meg nem tudom, hogy melyiket válasszam a sulik közül, mert a művészet, az irodalom, a jog, a fizika, a sport, a kémia meg a biológia is érdekel... de pl.: a kortársaimmal egyáltalán nem tudok normális "kapcsolatot" létesíteni, értsétek ezt úgy, hogy annyira "primitívek", hogy nem akarok a közelükben sem lenni... de az első kérdés a fontos, ez csak kiegészítés , hogy jobb választ lehessen adni még 3 dolog 1. nem tudom pontosan, hogy ez normális tudomány-e de személyiség tesztet 3 alkalommal is végezte és mindig ez lett: INTJ aztán most töltöttem a 16-ot és fiú vagyok
2015. aug. 8. 23:05
 2/2 dftgsgvghgev ***** válasza:

Az álmokat a memória külön "indexeli", vagyis ráaggat az agyad egy címkét, hogy "álomm". Amikor álomra emlékszel, az valódi emlék, mert az álom valódi pszichológiai jelenség. Ez normális. Az is, amikor olyan emlékek merülnek fel, amiket már rég elfelejtettél, vagy nem kéne emlékezned rá. Ugyanis a memória "tőled" függetlenül képes anyagot elraktározni, és amikor a gátlás alvás közben enyhül, visszahozni álom formájában. Miután ébrenlét alatt gátlás van, így nagyon könnyű bizonyos emlékeket hamisnak hinni, ám igazándiből nem lehet eldönteni, megtörténtek-e vagy sem. Önmagában az, hogy gondolkodunk: valós-e vagy sem, illetve álom-e vagy emlék, szintén normális. Ha alvás közben nem tudod, hogy álmodsz-e, és rettentően félsz, az is gyakori.

Azonban ami engem elgondolkodtad, az a megkülönböztetések nehézsége. Mintha a belső realitás és a külső realitásból maradt emlékképek keverednének. Álom és tények, jelen és múlt között elmosódna a határ. Egyenként minden jelenség mindennapos, azok közül, amiket leírsz, ám az egész kép már annyira zavaros, külső szemmel nézve, hogy mindenképpen javaslom egy pszichiáter szakorvos vagy klinikai gyermek szakpszichológus felkeresését.

Serdülőkorban benne van, hogy "fura" pszichológiai jelenségek jelentkeznek. Introvertált embereknél normális, hogy könnyebben figyelik meg a belső valóságukat. Ha jól látom, egy INTP hajlamos arra, hogy elfojtsa az érzelmeit, mert konfliktusa van a külvilággal. Ez hajlamos felerősíteni a belső valóságot, ami megjelenhet pl. emelkedett álomtevékenységben is. Az, hogy ennyi idősen nehéz pályát választani, szintén oké, mert ebben az életkorban újraépül az "én", vagyis a személyiség. Az "én" tartja a kapcsolatot a külvilággal, és ha ebben az időszakban természetes módon átépül, átmenetileg mindenféle irracionális jelenség (pl. képek, álmok, érzelmek) felerősödhet. Anélkül, hogy az ember tudná, mi történik. Hasonlóan, ebben az időszakban alakul át az, ahogyan az ember önmagát vagy másokat látja, és nem mindig könnyű elkülöníteni a valósat (ami én vagyok) és a hamisat (amivé mások akarják, hogy váljak).

Viszont, ugyanezek a jelenségek megtalálhatóak olyan kellemetlen állapotokban, mint a személyiségzavarok vagy pszichotikus állapotok, amik gyógyszert és/vagy terápiát igényelnek. Ezért talán az volna a legjobb, ha megkeresnél egy szakembert. Nem mindegy, hogy a te életkorodban és személyiségtípusodban normális jelenségről, amik átmenetileg felerősödtek, vagy induló megbetegedésről van-e szó.

2015. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!