Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Tramadol mennyivel gyengébb...

A Tramadol mennyivel gyengébb mint a heroin?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy egytől-tízes skálán mennyi a Tramadol és mennyi a heroin, erősségben, pozitív és negatív hatásokban?

2015. aug. 13. 22:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

A heroin a legerősebb ópiátok, a tramadol pedig egy ópiátok gyógyszer, amit fájdalom csillapitásra használnak, nyilván ezért a pszichoaktív hatását megpróbálják az ilyen szereknek a legkissebbre csökkenteni.

De például a tolerancia kialakulása miatt, a fájdalom csillapitó hatása csökken rendszeres haszánálat esetén, és elvonási tünnetek is jelentkezhetnek. Ezért ilyen szerek helyett sokkal jobb lenne kender származékokat használni, de ehhez még túl vaskalapos az orvostársadalom.

2015. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Egyetértek, szorongásra, depresszióra, fájdalom és lázcsillapitásra, a kemoterápia utáni étvágytalanságra valamint szürkehályogra egyértelműen az orvosi fű lenne a legjobb. De hát itt Magyarhonban csak az eszedet ihatod el bűntetlenül, gyógynövényt nem használhatsz :D
2015. aug. 14. 14:51
 3/24 anonim ***** válasza:
37%

A fű nem gyógynövény hanem könnyű drog.

Az alkohol meg kemény drog. Egyik sem jó de a pia veszélyesebb minden szempontból.

2015. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
1-10 skálán nem lehet mérni. Inkább 1-1000 skálán a tramadol 1 a heroin 1000. Én a tramadoltol semmit sem éreztem csak kicsit bepunnyadtam. A legdurvább az intravénás dolargan volt (szintén ópiát), na attól elszálltam rendesen. A heroint sosem próbáltam de az igazi tiszta heroin az állítólag 80-100szor erősebb a dolargánnál. Pont ezért nem érdemes kipróbálni, mert utána már semmi más nem fog èrdekelni az életben.
2015. okt. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 fari66 ***** válasza:
46%
Hatását tekintve jóval gyengébb, de ettől még a Tramadol is opioid, és nagy dózisban belehet tőle tépni. Kb. 600mg Tramadol már képes fele akkora hatást kiváltani mint 30mg heroin felszippantva (600mg igen nagy dózis, ha nincs toleranciád halálos is lehet, szóval óvatosan). Persze az intravénás heroin használatnak a közelébe se érhet a high. Nincs akkora flash, mivel a heroin gyorsabban fejti ki a hatását. Negatív hatásokban pedig ugyanaz a helyzet mint a heroinnál. A hosszútávú használat (1 hét<) függőséghez vezet, és elvonási tüneteket fog okozni. Csak azért mert a Tramadol legális még nem jelenti azt hogy nem addiktív, simán ráfügghetsz.
2015. okt. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
azért azzal jó tisztába lenni, hogy mi a különbség a szintetikus szerek és a természetes származékú szerek között. Egyébként jókat írtatok. A függőséghez annyit tennék hozzá, hogy egy szintetikus szer (vagy akár félszintetikus) nem okoz függőséget, vagy csak nagyon kis mértékben. Az hogy te igényled azt az állapotot amit elérsz vele, az nem egyenlő azzal, hogy függő vagy.
2015. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én személy szerint minden augusztusban lenyomok 500 mg Tramadolt, és akkor repülök egy jó ideig. Csak azért kérdeztem, mert a nyalcsi nagyon mozgatja a fantáziámat, nekem már a Tramadol is a földi mennyország akkor vajon mit adhat a heroin?


Mindegy, inkább sportolok, egészségesen étkezem, este megnézem a híradót, és rendszeresen eszem zöldséget/gyümölcsöt :D (A francokat, de hálistennek nem is tudnék hernyót beszerezni.).

2015. okt. 29. 20:46
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 6-os válaszoló!


A heroin félszintetikus szer. Az morfin acetilálásával készül, a természetben nem található. Ezt csak azért mondom mert minden fajta ópiát függőséget okoz, tökmindegy hogy szintetikus vagy sem.

2015. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ne próbáld ki a heroint mert nem fogod tudni abbahagyni!
2015. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Igen, félszintetikus a heroin. Viszont előlehet állítani szintetikus heroint is, ami bármennyire is furcsa, nem okoz függőséget. Az egy dolog, hogy aki használja, annak tetszik az érzés és ezért beadagolja magának, de ez nem egyenlő a függőséggel.
2015. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!