Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ennyire rossz vérkép 17...

Ennyire rossz vérkép 17 évesen, mire utalhat?

Figyelt kérdés

A vörösvértest számom igaz csak kicsivel de magasabb (0,23eltérés) 5,30-ig jó és nekem 5,53,a haemoglobin 150,0-ig jó és nekem 167,0g/L Totál Bilirubin 21,00-ig jó és nekem 29,10umol/L illetve a Direkt Bilirubin 3,4-ig jó és nekem 6,60umol/L. Alkalikus foszfát minusz-os igaz csak kevésel 180-tól felfele jó és nekem 177 a vas szintén több 21,50-ig jó nkem pedig 36,30umol/L. A vizeletben pedig a fehérje +-os és az aszkorbinsav,Bilirubin a vizeletben: Negativ


A a két Bilirubin érték 2hónappal ezelött is magasabb volt de akkor csak épphogy a doktoromat helyetesítő doki legyintett rá ezért nem is foglalkoztam vele de most még magasabb az eltérés (de ő amugy is arról hires hogy csak akkor ír ki munkából/suliból ha a halálodon vagy,ez nemvicc tényleg!! egy ismerősömet még lázasan is beküldte volna suliba és nem egyszeri eset....)


Aki ér hozzá kérem segitsen mert be vagyok rendesen sz*rva... :(

doki meg már nincsen...



2015. aug. 14. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem rossz vérkép 17 évesen. És most nincs is iskola.
2015. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Elég érdekes laborlelet. Ha a házidoki nem mond semmit rá, látogass el a hematológiára, bár szerintem beutaló kell hozzá. Azért ne szarj be, lehet, hogy az égvilágon semmi bajod, és egy hozzáértő doki megmondja, hogy ezek minimális eltérések és nem kell aggódni, de azért jobb megnézetni szerintem.
2015. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként miért történt a vérvétel? Volt valamilyen panaszod, tüneted?
2015. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én orvostanhallgató vagyok, most fogom elkezdeni a negyedévemet. Harmadévben tanulunk klinikai biokémiát, vagyis laboreredmények értelmezését és ezek élettani vonatkozásait. Nos, első ránézésre a billirubin magas szintje az aggasztó. A többi nem feltétlen rossz. A vas még magasan kiugrik a normál érték fölött, viszont ez nem kóros, próbáld meg a vastartalmú ételek kerülését, egyébként a magas értéke miatt nem kell aggódni. A magas billirubin szint viszont aggasztó, emésztőrendszeri betegségre utal, konkrétabban a máj-epeutak-és hasnyálmirigy betegségeire. Ez sok minden lehet, valószínűleg egy gyulladás, vagy epekő, ez a jobbik eset, a rosszabbik esetet nem írom. Elég felelőtlen az orvosod. További vizsgálatokra van szükség. A vizeletben lévő fehérjét is alaposabban ki kellene vizsgáltatni, mert nem éppen jó dolog. Nyugodj meg, és keress egy másik orvost!
2015. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Bár nem írtad, de nagy valószínűséggel fiú vagy. A férfiaknál szokott magas vörösvértest szám jelentkezni és minden más (hemoglobin, bilirubin) ennek a következménye). A magas vas-érték mellett azonban valóban hematológus további vizsgálataira van szükség a pontos diagnózishoz. Felmerül, hogy tulajdonképpen miért került sor a laborvizsgálatra, volt valami panasz, vagy általános egészségügyi szűrővizsgálatról volt szó ? Ki kell ugyanis zárni az életkörülmények és életviteli szokások okozta olyan banális körülményeket, mint pl. a kiszáradás, ami a keringő vérnek a besűrűsödésével járhat és ez is okozhatja az "abnormális" laborértékeket, esetleg valamilyen vitaminok (pl. C vitamin) túlzott bevitele, manapság divatos és magas vastartalmú táplálékkiegészítők rendszeres fogyasztása.
2015. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gilbert kór. Nem veszélyes.
2021. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!