Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vérkép vizsgálatban utalhat...

Vérkép vizsgálatban utalhat valamilyen adat HIV pozitivitásra?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja volt egy kisebb műtétem, ami miatt teljes vérképet kellett csináltatnom. Sajnos HIV tesztet nem kértem, de sajnos lehet, hogy kellett volna, ezért kérdezem, hogy van-e olyan mutató, ami utalhat fertőzöttségre (vagy növelheti a valószínűségét).

Másik kérdésem az lenne, hogy ha fertőzött vagyok, akkor az 5 hónapja lehet, ami elvileg tünetmentes időszak. Tehát ha most tüdőgyulladásom van, az nem függhet össze a HIV vírussal, ugye?


Ui.:Kérlek ne küldjetek tesztre, hétfőn megyek, csak addig szeretnék egy kicsit tájékozódni!


2010. jún. 19. 17:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A rutin vérképből nem derül ki a HIV fertőzöttség.


Speciálisan a HIV-ellenes antitesteket kell kimutatni, majd megerősítésként a p24 kapszidfehérjét Western-blottal. Ilyen vizsgálatot csak kérés alapján csinálnak.

2010. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!