Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el egészségesen...

Hogyan kezdjek el egészségesen élni? Minek/Kinek hihetek?

Figyelt kérdés
Így, 23 évesen megelégeltem, hogy 1 év alatt 10kg-ot szedtem fel, rossz a közérzetem, lusta vagyok. Rengeteget olvasni az egészséges életmódtanácsokról, de a cikkek nagy része a másikat cáfolja és így tovább. Valaki kezdésnek pár általános tanáccsal szolgálna nekem? Esetleg nem marketinghajhász weboldalakat tudtok ajánlani?

2015. aug. 18. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez az a téma, ahol egymásnak esnek az emberek, mert sok táplálkozási irányzat van. :)


Én egyik végletet sem ajánlom, ahogy én (t)eszek:

- fehér cukrot kiiktattam, nem helyettesítem semmivel, nincs is rá igényem. Otthon nem tartok. Vendégségben egy kis süti simán jöhet és a fagyi is néha.

- Ha édesre vágyom, akkor gyümölcsöt eszem

- Sok zöldség, saláta

- Húst is eszem, 60%-ban csirkét, 30%-ban halat, 10% vendégségben, étteremben ami jön :)

- Tészta, kenyér minimális, de az olaszos tésztákat szeretem, nem zárom ki teljesen.

- Burgonya, rizs: szintén kevés, zöldségekkel kombinálva.

A burgonya sok salátával, a rizs fele vegyes párolt zöldség, ha köretként eszem.


Szóval kezdetnek már az nagy lépés, ha a cukrot, chipszeket, fornettiket, gyorskaját kiiktatod/minimalizálod. Aztán szépen továbblépsz. Egyik napról a másikra a teljes változás túl nagy kihívás, annyi hiányérzeted lesz, hogy nem fogod tudni tartani.

Kis lépések folyamatosan, hogy hozzászokj, "kiművelődj" és megismerd az egyes irányzatokat.


Kalóriára sokat eszem, soha nem fogyóztam, de igyekszek minőségi táplálékot fogyasztani.


45/N, 169/52

2015. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit kifelejtettem, mert ezer éve nem eszem: kerüld a felvágottak, szalámik fogyasztását. Tele vannak mindenféle cuccokkal, ha házihoz hozzájutsz, az más.


Nélkülük is van élet és reggeli :)


Az olajtól, zsírtól nem félek, nem vagyok hízékony, de igyekszem leginkább olíva olajat fogyasztani.

2015. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Márpedig muszáj lesz. Amikor azt látod egy McDonaldsben, hogy mások tálcáján 1-2 burger van (amiről most ne is beszéljünk), te pedig odamész a pulthoz és két nagy menü+6-8 sajburger rendelésedre a kiszolgáló első kérdése, hogy hány tálcára tegye, majd az arckifejezése,mikor megkérdezed, hogy miért, hány embert látsz, na ez az, ami sokatmondó és elgondolkodtat. Köszönöm az eddig kapott válaszokat.
2015. aug. 18. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!