Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyáron egyszer felfáztam...

A nyáron egyszer felfáztam (igaz életemben először), azóta már vagy negyedszerre kellett mennem vizsgálatra, három hét múlva megint, pedig ezek már negatív eredményt adtak. A szövődmények miatt kel lennyiszer menni, vagy más baj lehet?

Figyelt kérdés

2015. aug. 26. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szövödménye egy felfázásnak nincsen.

A felfázás azt jelenti, hogy a hugyholyagban elszaporodnak a korokozok és ezek gyulladást okoznak, ami égö, fájó érzéssel jár, pisilési inger nagy.

Ennek enyhébb fokozatát egyszerüen otthon is kilehet kezelni. Az egyik legfontosabb, hogy na legyen pangó vizelet, vagy is a hugyholyag állandóan ürüljön, ezt pedig nagyon sok folyadékkal lehet megoldani. vagy is oránként egy nagy pohár folyadék, folyamatos holyagürítést eredményez, a korokozok nem tudnak a holyagban szaporodni, hanem folyamatosan kimosódnak.


Ha ennél már durvább a fertözés, és már lazzal is jár, akkor kell antibiotikum, de a folyadék bevitelnek ugyan olyan soknak kell lennie, hogy mossa a holyagból a korokzookat.


Milyen vizsgálatot csinálnak? Mert a felfézásnak egyetlen vizsgálata van a vizelet vizsgálat, amit a háziorvos azsisztense csinál, egy egyszerü indikátorral.


Szövödménye ennek nagyon nem lehet, ha csak nem olyan durva volt, hogy infuzios antibiotikum kurát kaptál korházban.

2015. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne szövődménye? Vesemedence gyulladás, stb. Nem tudom miért kell ennyiszer menned, de mondjuk megkérdezhetnéd. Nekem régen nagyon sokszor volt felfázásom és az antibiotikumon kívül nem adtak semmit, nem is kellett visszamennem.
2015. aug. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vizeletmintát kell vinni mindig,mást nem.
2015. aug. 27. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!