Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat iskola időben a...

Mitől fájhat iskola időben a fejem?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furcsán hangzik a kérdés... de ez így van. Már tavaly (vagy tavaly előtt) óta majdnem minden nap fáj a fejem. Néha megkezdi délelőtt de van, hogy csak akkor amikor már eljövök suliból. Még csak 2 napja járok de tegnap és ma is fáj a fejem. Tegnap is 2 órát aludtam miatta és tavaly is ez volt viszont most fogok érettségizni így nem biztos, hogy minden délután lesz lehetőségem aludni. Szünetekben és hétvégente nem szokott fájni. Voltam orvosnál tavaly, elküldött a szemészetre de végülis annyiban maradt. Szerintetek ez mitől lehet?
2015. szept. 2. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A szemedtől.
2015. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!!

én nekem is ugyanez a gondom. mióta gimiben vagyok folyamatos fejfájással küszködök. nyáron illetve szünetben,hétvégén nem,de hétköznap mindig fájt.

én voltam azért orvosnál vele,sok féle kivizsgáláson is voltam.

a doki szerint a korán kelés,kevés alvás,stressz okozhatja. ezért próbáltam relaxált lenni tavalyi tanévben az utolsó hónapokban. nem görcsöltem rá a dolgozatokra és a feleletekre,valamint minden este 9-kor aludni mentem,reggel is próbáltam kitolni az ébredést(amennyire a busz engedte). szóval előző este készíts ki mindent ,pakolj be, így másnap tovább aludhatsz.

és nekem működött . heti 1-2x fájt a fejem, de megszűnt a mindennapos .

szerintem tényleg a stressz és az alváshiány volt.

szóval csak lazán, meg lehet csinálni az érettségit,gyakorold a régi feladatokat, ez tényleg segít, de az idegeskedés és előre görcsölés nem!

és még az is segíthet,hogyha a lazább órákon amiből nem mész tovább tanulni,azokon szintén punnyadsz. nem mondom,hogy ne figyelj mondjuk ének órán, de ha egyfolytában van 8 órád,akkor jó ha legalább 1-2 van ami nem olyan komoly és tudsz kicsit relaxálni,gondolkodni.(de tényleg olyan órán ami nem érettségi tárgy)

remélem neked is segít!

19l

2015. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Stressz, szemprobléma, vérnyomás probléma (ilyen melegben fokozottan előjön), rossz ikolatáska, rendszertelen evés vagy ezek tetszőleges kombinációja.


Első két nap nem hiszem, hogy olyan iszonyatosan sok mindent kellett volna a tábáról elolvasnod, hogy a szemed legyen a fő ludas. Én a stresszre tippelek.

Vérnyomást azért méretnék. Én pl. sokat stresszelek, ami a fejfájásomra is rásegít, mégis alacsony a vérnyomásom és ha időben elkapom a fájdalmat, egy kávé tud segíteni.

Sokkal kevesebbet fáj a fejem mióta rendszeresen kávézom, de ezt tényleg csak akkor ajánlom ha a vérnyomásodat időnként le tudod ellenőriztetni, mert magas vérnyomástól is szokott fájni a fej, nehogy csak tovább ronts a helyzeten.


A másik ami nekem segít, ha a gyógyszerek ellen vagy, a kínai mentolos masszázsolaj. Bekenem vele a tarkóm, halántékom, szemöldököm (óvatosan, nehogy szembe menjen) és egy ideig sokkal elvilselhetőbb.


Segíthet még egy forró fürdő, pláne ha mondjuk levendula illót is teszel bele. És egyél rendszeresen, igyál sok vizet. Bár én egyértelműen tudom, hogy a stressz nálam a fő kiváltóok, mégis észreveszem, hogy ha ezt nem tartom be, szinte garantált a fájdalom.

2015. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még a nyakcsigolyák és a dehidráltság is szóba jöhetnek.

De ha akarod, próbáld ki a következőt

E forrás szerint: [link]

2-3 dl pohár tiszta vízben feloldunk 1/2 – 1 teáskanál himalájai sót. Ügyeljünk, hogy a só teljessen oldódjon fel.

Ebbe facsarjunk ki fél, vagy egész citromot és igyuk meg. Pillanatokon belül a fejfájás megszünik.

Nézz utána a neten a himalájai sónak.

2015. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!