Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felbukkant a vérplazma-adás...

Felbukkant a vérplazma-adás folyamata, mennyire veszélyes ez?

Figyelt kérdés

Azt írják,h semennyire, de ez annyira hihetetlenül hangzik, alapból gyógyszer-vállalatok hasznosítják a vért,akik köztudottan nagyon vagyonosak. Maga a folyamat is elég taszító hogy kicsapolják a vért és kicentrifugázzák a plazmát, majd a többi sejtet visszapumpálják a testbe. Végül pedig, hogy ezt hetente 2x is el lehet végezni egy személyen az nem sok egy kicsit?

Semmilyen orvosi,egészségügyi tapasztalatom nincs,de akkor is idegenkedek tőle, és kifejezetten számomra(mint laikus) veszélyesen hangzik, ha valaki ezt huzamosabb ideig végzi.



2015. szept. 3. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Pont tegnap olvastam a Mik vagytok ti istenek? Című könyvet, amiben orvosi műhibák vannak, egy ilyen eset volt benne, a csaj nem a sajátját kapta vissza, annyi volt a szerencséja hogy A-s vére volt és AB -set kapott vissza így veseleállása volt illetve sok év mire helyreállt. Én nem próbálnám ki
2015. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A véradó vére című fejezetnél
2015. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

1. Az egy óriási kamu könyv :)

Google-ban nézd meg a szerkezetet, amivel csinálják, kiszedi a plazmát, majd egy másik csövön keresztül megy is vissza beléd a plazmamentes vér. Tehát nem lehet elkeverni, mert nem viszik sehova a véredet.

2015. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen veszélytelen. Zárt rendszerben történik, steril, egyszer használatos eszközökkel.


Fentebb írt eset a könyv állítása szerint 1993-ban történt, ez mintha kimaradt volna a válaszból.

Az akkori eljárás más volt. Nem zárt rendszerben történt a plazmaferezis.

2015. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy működik,ilyentől egyáltalán nem félek, hogy nem a saját véremet kapom vissza,de mikor leszívják hetente 2x az ember Vérplazmáját hónapokon át,az nem okoz semmilyen gondot? Nem lesz Vérszegény az ember? Vagy Vérzékeny, Vérrögöt nem képezhet? Igazából Nekem ez annyira idegen, hogy el se tudom képzelni, hogy ennek semmilyen káros hatása nincs. :/

Az van bennem, hogy gazdag gyógyszervállalatok végzik és nekik jobban megéri ez, mint az, hogy mi van a pácienssel aki a plazmát adta.

2015. szept. 4. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
én több mint másfél éve járok plazmát adni, és még semmilyen egészségügyi problémát nem okozott, sőt, a heti egy vérvizsgálat még rendszeresen biztosít is afelől, hogy nincs semmi bajom
2015. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne dőlj be ezeknek a marhaságoknak,


Ez teljesen biztonságos, amit az a könyves fazon írt az meg hülyeség és lehetetlen :D


Én személyesen nem voltam plazmát vagy vért adni, de egy ismerősöm havonta többször is jár és láss csodát: hiába csinálja évek óta makk egészséges.

2015. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!