Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van a melegekkel szemben...

Miért van a melegekkel szemben ilyen előítélet a véradásnál?

Figyelt kérdés

Én meleg vagyok, de ezzel nagyon nem értek egyet.

Én adtam már vért, persze nem tudták, hogy meleg vagyok. De ha megmondtam volna, akkor minden további nélkül kitessékelnek a rendelőből.

Amikor rákérdeztem, csak annyit mondtak: statisztika alapján a melegek sokkal nagyobb arányban betegek.


Ezzel nagyon nem értek egyet. Azért tűnik úgy, hogy a melegek között több pl az AIDS-es, mert a melegek rendszeresen eljárnak szűrésre. Ismerek olyan lányt, akin már a fél megye végigment, mégis minden további nélkül adhat vért (és ad is). Oké, hogy ha van vmi, akkor kiderül, de akkor is.

Arról nem is beszélve, hogy csak a férfi homoszexualitásra tér ki a kérdőív is, amit kitöltetnek, a nőire egyáltalán nem, pedig olvastam, hogy ugyanolyan esélyekkel indulnak ők is a betegségek terén.


Miért van ez? Ha én egészséges vagyok, nincs semmi bajom, és ezt orvosi papírokkal is alá tudom támasztani (mellesleg 4 éves kapcsolatom van, szóval nem váltogatok én senkit), akkor miért vagyok mégis rosszabb annál, aki a véradást AIDS-szűrésnek használja, mert annyit kufircolt?

NEM provokációnak szánom a kérdést, és nincs szükség a gyűlölködő kommentekre, de komolyan nem értem.


Olvastam olyan "indokot" is, hogy "a melegek gyakran váltogatják a partnereiket". Ezen is fogtam a fejem, mert vannak meleg ismerőseim, mindegyiknek már több éves a kapcsolata, ellenben rengeteg olyan heteroszexuális fiút-lányt ismerek, aki szinte minden hétvégén mással van.


Miért van ez az előítélet? Miért nem adhatok vért, amikor tényleg szívesen tenném, és egészséges is vagyok, de nem lehet emiatt?


Mi a véleményetek?


22/F



2014. nov. 25. 18:01
 1/10 A kérdező kommentje:

Vagy akkor a vér ellenőrzése minek van?

Ha valaki egészséges, és a vizsgálat során is kiderül, hogy semmi baja, annál miért nem mindegy, hogy az illető meleg-e v sem?

2014. nov. 25. 18:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert statisztikailag tényleg rizikócsoportnak számítanak, és a HIV-nek, HBV-nek van egy ún. ablakperiódusa, amit nem lehet kimutatni, de fertőzhet. (Fertőző osztályokon elő-előfordulnak egymást "ismerő" meleg közösségekben terjedő betegségek, és így kerülnek az eü. látókörébe...)


Ez a jövőben sajnos/szerencsére változni fog, mert a fogamzásgátló tabletták és a párhuzamos promiszkuitás miatt megugrik a heterók közt is az átfertőzöttség.

2014. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Én sajnos belülről ismerem a meleg szubkultúrát és lehet kapálózni, de a legtöbb meleg mindenkivel összefekszik.

A betegségek, drogfüggőség pedig gyakoribbak a melegek között.


Leszbikus

2014. nov. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"de a legtöbb meleg mindenkivel összefekszik. "


Ahogy a heteroszexuálisak 60%a is.

2014. nov. 27. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"A betegségek, drogfüggőség pedig gyakoribbak a melegek között. "


Szerinted miért ? Tán mert tönkre basszák őket lelkileg.Összes súlyos lelki betegnél gyakoribbak a betegségek, drog-alkohol függőség, öngyilkosság, gyilkosság stb stb....

2014. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Én nyíltan leszbikus vagyok, senki nem tesz alkesszé, arra meg főleg nem kötelez senki, hogy minden héten mással feküdjek le.

Szívjátok azt a szemét rusht mellesleg, senki nem felelős ezért, csakis ti.

Rossz duma, hogy a társadalom miatt vagyok drogos, leszek gyilkos, a társadalom felelős azért, hogy minden héten mást szopokleawestendmosdójában és hasonlók...

2014. nov. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerinted akiket kitagadnak (kidobnak a szülei stb) ,mellesleg nem egy ilyen embert láttam már, azokból mi lesz?
2014. nov. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nettó hülyeség, hogy a melegek mindenkivel összefekszenek. Vannak közöttük is olyanok, akik szexre utaznak, ez világos. De a többség párkapcsolatot keres, és ugyanúgy nem nézik jó szemmel, ha valakin már végment a fél város.

A probléma ott kezdődik, hogy a heteroszexuálisok többsége azt hiszi, az AIDS a melegek "kiváltsága", ezért ők nem törődnek vele. A statisztikához is mindig hozzáfűzik, hogy a HIV pozitívak száma akár a duplája is lehet, mert sokan egyszerűen nem mennek el szűrésre, mert azt hiszik, ők nem kaphatják el.

Világviszonylatban is kb 4-5-ször több a heteroszexuális HIV pozitívak száma a homoszexuálisok számánál.


A statisztikára támaszkodni meg nagy baromság. Statisztikát akkor és ott lehet önkényesen módosítani, ahol az ember akarja.

Statisztika alapján több ember hal meg attól, hogy a fejére esik egy kókuszdió (nem vicc), mint ahányan cápatámadásban halnak meg. Akkor ezek szerint nyugodtan bemehetek a óceánba, hiába van kint a cápaveszély felirat? Kb ennyit ér a statisztika.

2014. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ciana válasza:

Ezen most kiakadtam ... O__o

De ... honnan tudják valakiről, hogy meleg, most komolyan? ... Nincs beleírva egy orvosi leletbe se (amit látnak a TAJ szám alapján), hogy homoszexuális az illető, nem hiszem legalábbis.

2014. nov. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ismerek olyan lányt, akin már a fél megye végigment, mégis minden további nélkül adhat vért (és ad is)."


Valójában hozzád hasonlóan ő sem adhatna. Véradás szempontjából kockázatos kapcsolatnak minősül a gyakori partnerváltás. Nyilván ő sem mondott igazat.

2016. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!