Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Avas olajat fogyasztottam,...

Avas olajat fogyasztottam, elrontottam a gyomrom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Legalább is erre tippelek.

Sajnos több mindenbe is került az olajból (még sütibe is) így többször ettem belőle, hol kevesebbet, hol többet - az ételek ízén nem éreztem a bajt.


Azóta puffadok, főleg étkezések után érzem nagyon nehéznek a gyomrom, néha hányingerem is van. Hasmenés, hányás nincs.


Ez tart 4. napja. Mit javasoltok? Víz, C vitamin?

Gyömbér teát is fogyasztottam tegnap, talán segített.


2015. szept. 3. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor hányingered van, stb. stb. végy be egy kávéskanál szódabikarbónát, igyál rá egy pohár vizet. = megböfögtet, elvileg "szétveti" a gyomrodban azt a kaját, amitől éppen akkor nem érzed jól magad.


Tartózkodj néhány napon át a "normális" étkezéstől, egyél u.n. diétás, gyomorkímélő kajákat: kétszersült, igen-igen vékonyan megkenve vajjal, egy kis fokhagymával esetleg. Síma háztartási kekszet, sós vízben főtt krumplit, főtt tojás sárgáját, rengeteg citromos teát.

Kell, hogy a gyomor és a belek kiürüljenek, semmi zsíros, fűszeres és puffasztó kaját (káposzta, bab, stb.) ne egyél.

Máskor ne sajnáld kiönteni a már öreg olajat!!!

2015. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó pár napos koplalás segíthet. Kevés főtt krumpli, pirított kenyér.
2015. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igyál borsosmenta teát, rendbeteszi a goymrod és ne gondolj az avas olajra, mert talán a stressztől van a hányingered, mert félsz, hogy bajod lesz. Én egyik nap avas töpörtyűt ettem, aznap vettem a piacon, sajnos csak a sokadig után jöttem rá, hogy avas, de nem lett semmi bajom tőle.
2015. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! Megpróbálkozom a tippekkel! :)
2015. szept. 3. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább valami baktérium, vagy vírusfertőzésed lehet. Probiotikumot szedjél, és igyál cickafark-kamilla tea főzetét naponta több bögrével.
2015. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!