Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet derealizáció? Valami...

Ez lehet derealizáció? Valami pszichológiai betegség?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem jó dolog magunkat diagnosztizálni a net alapján, de kétségbe voltam / vagyok esve .. Anyával szerintem fogok beszélni, aztan eldöntjük,hogy elmegyünk -e pszichológushoz .. Bár anyának is félek elmondani a bajom,mert mégvazt hiszi megőrültem vagy megijed .Szóval sokszor rámjön ez az érzés ,hogy : Ez most a valóság ?? És összezavarodok, tényleg, nem tudom hova tenni a dolgokat , olyan fura minden kicsit és ez olyan rossz érzés , mintha nem tudnám teljesen felfogni a világot vagy nem tudom , olyan furanak tűnik,mintha álmodnék .. Ilyenkor mindig hevesen dobog a szívem és nagyon kábanak ,fáradtnak érzem magam. Utána olvastam a derealizaciónak de semmiolyan ilyen tünetet nem vettem észre magamon,mint pl kisebb vagy nagyobbak a tárgyak vagy más dimenzióban érezném magam (az igazat megvallva nem is tudon elképzelni az milyen lehet ) .. Csak olyasmi van ,hogy van ,hogy nagyon fáradt vagyok egész nap vagy korán már nagyon almos vagyok pedig későn fekszek le általaban , legalabis eddig ez volt , de ennek szerintem nagyon nincs ehhez köze.Sajnos reggel sokszor arra ébredek ,hogy hevesen ver a szívem és fáj a gyomrom... Az a baj ,hogy ez engem nagyon megijeszt ,mert ilyen még sose volt velem, egy héttel ezelőtt még semmi bajom nem volt ,most meg gyötör az egész .. Fura ,hogy ez a valóság,egyszerűen nem tudom hova tenni a dolgokat ..

2015. szept. 5. 19:55
 1/4 A kérdező kommentje:
* 16/L
2015. szept. 6. 08:51
 2/4 anonim ***** válasza:

mikor szokott előjönni?

szerintem akármi is, elmúlik, ha meg tényleg valami komolynak kerekedik belőle, akkor már biztos elmered mondani szülőknek.

bár nem ismerem ezt a fogalmat, de nekem is voltak hasonló érzéseim, de leginkább olyankor, amikor túlsokat gondolkodtam valamit, és nagyon túl agyaltam, furcsán éreztem magam, és tényleg úgy, mintha mostantól már semmit sem foghatnék fel. Már olyasmi tapasztalatom is volt bizonyos helyzetekben, amikor ha elmerültem egy tárgyban, nagyobbnak tűnt, mintha más dimenzióban lenne, voltak olyan álmaim is akkoriban, hogy nem tudtam meghatározni a tárgyak méretét, mert váltakozott, ami furcsa érzést váltott ki belőlem. De mindez többnyire összefüggött az életmódommal, azóta teljesen megváltozott, és eltűnt.

2015. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az iskoládban van iskolapszichológus, akkor őt felkeresheted. Nem kellenek hozzá a szüleid sem, és teljesen ingyenes. Ha beszélgetsz vele ezekről a "tünetekről", biztosan megbízhatóbb véleménye lesz, mint amit a netről találsz, és akár segíthet abban is, hogy megfelelő szakembert keressetek fel, ha szükség van rá tényleg. :)
2015. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönömöt a válaszokat !:)
2015. okt. 10. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!