Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet ez ellen tenni?

Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, enyhe gerincferdülésem van amit az ortopédus szerint örököltem. Emiatt szinte mindig nagyon fáj a hátam főleg ott ahol ferde, kb. a lapockám felével egy vonalban van ez a ferdeség. Lejjebb is szokott fájni, illetve gyakran a nyakam is fáj. A vállaim teljesen merevek, sokszor azt veszem észre hogy nekem kell leengednem de pár perc múlva újra merevek. Lúdtalpam is van és tudom hogy betéttel ezt korrigálni lehet, de egy hete lassan a lábfejem iszonyatosan fáj főleg a külső része, annyira hogy már lassan rálépni, ránehezedni sem tudok és csak a sántikálás megy.

Elsős vagyok az egyetemen, gyógytornász szakon. Amikor most a nyáron elmentem újra az orvoshoz közölte hogy majd az egyetemen jobb lesz mert ott majd megmondják mit csináljak és majd "kezelésbe vesznek". Igen de én nem próbababa vagyok és nem is kísérleti nyúl.

Nem akarok 25 éves koromra és ronccsá válni sem pedig fájdalomcsillapítókon élni.

Valami ötlet? bármi kis segítséget elfogadok és előre is köszönöm a válaszokat.



2015. szept. 8. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Magaddal csak annyit kezdj, hogy mozogj és tornázz sokat és ne alakíts ki betegségtudatot. Egyébként meg majd megtanulod, mit kell tenni.
2015. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Víz, víz, víz. Gyógyúszni kell, vagy fürdeni medencében, de minimum pancsolni. A lényeg az hogy nyakig ellepjen a víz, és a mozgástól elfáradj benne.

Ezen kívül gyógytorna, állítólag a tozs torna is nagyon jó, de a tornatípusokról a tanárok jobban fel tudnak világosítani.

Személyes megjegyzésként csak annyit fűznék hozzá hogy nem kísérleti nyúl lennél, maximum bemutatnának rajtad fogásokat, amitől neked jobb lenne. Érted, profi gyógytornász ingyen dolgozna rajtad. Tedd félre a büszkeséged és gyógyulj, vagy legyél büszke és szenvedj, menjen tönkre teljesen a hátad. Nem szemétségből írtam így, de tenned kell az ügy érdekében.

2015. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!