Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a lámpalázat...

Hogyan győzzem le a lámpalázat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, és power pointos előadásokat kell készíteni, kiállni mindenki elé, és bemutatni kb 10 perc alatt. De nagyon lámpalázas, stresszes vagyok. Mit tegyek, hogy ne látszódjon rajtam annyira, hogy félek? Ilyenkor remeg a hangom, kezem.

2015. szept. 11. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, én is lámpalázas voltam régen. Én úgy győztem le, hogy sokszor léptünk fel zenekarral nagy koncerteken, illetve egyetemen is nagyon gyakran kellett előadásokat tartanom. Egy idő után belejöttem. Még most is izgulok, ha ki kell állnom a többiek elé, viszont, amint elkezdem a mondandómat, és tudatosul bennem, hogy most én "irányítom" a helyzetet, rám figyelnek, jegyzetelnek, akkor megnyugszom, sőt rendkívül élvezni szoktam a helyzetet. Szerintem ezt majd úgy tudod leküzdeni, hogy hozzászoksz. Ne aggódj, ha tartalmilag jó lesz az előadásod, nem lesz vontatott stb., akkor pozitív visszajelzéseket kapsz majd, s az is segíteni fog.
2015. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!