Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy néz ki anyukám rühes. A...

Úgy néz ki anyukám rühes. A házat mivel lehet ilyenkor takarítani, h elpusztuljonak az atkák? Rajtam nincs semmi, attól kenjem magam? Mitől lesz vki rühes?

Figyelt kérdés
2015. szept. 15. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyszer elkaptam egy osztálytársamtól, az arcomon jött ki, ilyen sebes valami formájában. Azt kellett kenegetnem, és tök hamar el is múlt tőle. Öten lakunk egy házban a családban, de senkinek sem kellett magát kenegetni, meg nem kellett különlegesen takarítani se.
2015. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rüh egy nagyon apró rovar. Valószínűleg anyukád olyan emberrel érintkezett, akinek rüh lakik a bőrében, és rá is átmászott.
2015. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocs, nem rovar,hanem atka.
2015. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Tekintettel arra, hogy az atkák textiliákban 3-4 napig életképesek maradhatnak, a kezelés feltétlenül szükséges része a pácienssel érintkező textiliák (ágynemű, ruházat, kárpit, egyes esetekben szőnyegpadló, autó üléshuzat! fertőtlenítése). Minden kezelési napon tiszta ágyneműt kell húzni, a mosható textíliákat 60 fokon kimosni, a nem moshatóakat alaposan átvasalni. A mosással vagy vasalással nem fertőtleníthető textilneműket 4 napra el kell különíteni (pl. nejlonba zárva). A kárpitok, szőnyegpadló, autós-ülés atkairtó készítménnyel (pl. Acarosan hab) tisztíthatók.


Mivel a rühatka-fertőzés emberről-emberre terjed, és lappangási ideje több hét is lehet, az együtt élő családtagok egyidejű kezelése mindig szükséges függetlenül attól, hogy tünetesek-e vagy sem."


[link]

2015. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!