Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gyógyszert szedek akkor...

Ha gyógyszert szedek akkor egyáltalán nem ihatok alkoholt?

Figyelt kérdés
Állandó gyógyszeren vagyok , és arra gondoltam hogyha előtt, aznap és az azt követő nap nem veszem be akkor ihatok? vagy inkább ne kockáztassak?

2015. szept. 18. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Van amire ihatsz, van amire nem. Pont azért van a dobozban a tájékoztató, hogy az ilyen kérdésekre választ kapj. Olvasd el és értelmezd!

Természetesen az is segít, ha legalább a gyógyszer(ek) nevét leírnád, majd lesz aki helyetted is kikeresi a tájékoztatót.

Én is szedek egy marék gyógyszert rendszeresen, de ettől függetlenül néha rendesen elkezdek inni, de nem okozott eddig gondot.

2015. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az van rá írva hogy alkalmazása alatt alkohol fogyasztása tilos ,de ha nem veszem be akkor is tilos ?
2015. szept. 18. 08:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd be a gyógyszert, hisz tudod. "Az alkohol minden problémát megold!"
2015. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Betegségedtől, és a gyógyszer hatóanyagjaitól is függ.

Viszont általában csak a gyógyszer hatásmechanizmusa közben nem szabad megzavarni a működését alkohollal.

Mivel nagyon komoly mellékhatásai lehetnek.


Ha a gyógyszer nem hosszútávon hat, és a betegséged mibenléte sem indokolja az alkoholfogasztás tiltását, és nem probléma, hogy 1-2 napig nem szeded, akkor ihatsz.

2015. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a gyógyszer hosszútávon hat , és a betegségem miatt is kerülendő az alkohol, akkor inkább nem, ugye?
2015. szept. 18. 08:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Kerüld a piát!
2015. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!