Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek rosszul a stressztől? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval. még nyár elején volt egy ilyen 3 napos o.kirándulás és akkor éreztem először hogy valami nincs rendben. azt hittem csak azért fáj a hasam mert elkaptam valami vírust, de mikor nagy nehezen végigszenvedtem (És itt szó szerint szenvedtem) ezt a 3 napot, ez egész nyáron folytatódott. Akárhova akartam menni, úgy éreztem ha most nem mehetek vécére, én itt robbanok fel, úgyhogy ezután kb sehova sem mentem nyáron. Egyébként amúgy sem vagyok valami eljárós, barátkozós típus, de így meg pláne undorodtam már csak az emberek közt levés gondolatától is. De most elkezdődött a suli, és ezen a héten már nem is mentem be, annyira rosszul voltam, meg előtte is volt hogy hazajöttem pár óra után.. De ez így mégsem mehet tovább.. gondolkoztam már pszichológuson, de arra meg pénz nincs, szóval lehetőleg valami olcsóbb megoldás kéne. Bármi ötlet jöhet, csak minél hamarabb várom a segítséget. A válaszadóknak előre is köszönöm! 15/L

2015. szept. 30. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elsőként nézzük a fő dolgokat.

Sulid szintedhez illő választás? (Szakmunkásképzőben én is depis lettem volna.)? Családod normális? Leszámítva stresszt, képességeiddel, külsőddel elégedett vagy?

2015. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Relaxalj, probald kikapcsolni az agyad.
2015. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szia:) nekem szintén görcsöléssel rosszuléttel kezdődött,stresszeltem suli/osztály miatt. Én inkább az itthon ülős típus voltam mindig+magamba tartok mindent. Doki elküldötz pszichológushoz(ezért nem kellett fizetni),nálunk csak akkor kell ha rendelési időn kívül megy az ember. Idén pánikrohamig jutottam el,nyáron sehova nem mertem elmenni! Elküldött egy hölgyhöz akinél megtanultam az ugynevezett autotréninget ami arra szolgál hogy megtud nyugtatni magad és eltudjál lazulni. Fokozatosan megtanulod és utána bármikor jól jön. Ugye minden fejben dől el és ha tényleg hiszel benne hogy segít és ha jól elsajátítod,ki tudsz kapcsolni picit ;) (pl. Mint egy meditáció) nekem azóta sokszor segített. Én ezt tudom ajánlani. Meg ha olyan az életmódodat próbáld javítani,csinálj olyat amit szeretsz és leköti a figyelmedet. De am történt olyasmi osztálykiránduláson ami kiváltotta ezt? Mert ahogy írtad akkor érezted először.
2015. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
6 osztályos gimibe járok, szóval néha kissé nehéz, de meg lehet vele birkózni. Családom is okés, elvált szülők persze pipa, de azért nem mondanám hogy nem normális a helyzet. Külsőségekkel nem foglalkozok valami sokat, jó, heti 1szer, 2szer nyafogok néha, de hát ki nem? Képességeimmel kapcsolatban a sportolást akartam javítani pont most nyáron, de akkor meg meghúztam magam, úgyhogy azt is ráhagytam.
2015. szept. 30. 12:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Ilyen minden fejben dől el dologra én is gondoltam, én ajánlásra elmentem természetgyógyászhoz, az felírt egy csomó idegrendszer javító vitamint, most azt szedem, de eddig nem segített. Oké, írtam hogy nem vagyok valami barátkozós típus, na itt még enyhén fogalmaztam xd táborban annyi volt, hogy egy szobában/ágyban aludtam volna más emberekkel és akkor kezdődött el, lehet beparáztam tőle, nemtudom :/
2015. szept. 30. 12:58
 6/11 anonim válasza:
Sport jó ötlet mindenképp! Ha szereted csináld, ne hagyd abba ;) át kell lépni a határaidat,ha most megtudod csinálni akkor jobban leszel szerintem! Maradj nyitott és támaszkodj a barátaidra! Sajnos csak ezt tudom tanácsolni,ilyenben az embernek magával kell küzdenie sajna:/ nehéz de menni fog! ;)
2015. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Mindenféle gyógyszerre tömik az embert igen, én is szedek egyet,de mondta a doki is,az a lényeg hogy én kell változtassak a dolgokon. Akkor valószínüleg az hozta ki,hogy rástresszeltél. Ismerős a szitu. csak most már akkor attól is kijöhet hogy emlékszel hogy milyen volt akkor és félsz hogy megint rosszul leszel.
2015. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kezd el valamilyen csapatsportot!
2015. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a sport dolog felejtős, (rosszul fejeztem ki magam, a sportot fejleszteni azt jelentette, elkezdeni mozogni xd) és egyébként szoktam itthon ilyen meditáció szerű, magamba szállok dolgot csinálni, eddig nem vált be, de azért folytatom, hátha.
2015. szept. 30. 13:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Direkt írtam a csapatsportot. Kicsit befele vagy fordulva, ezen kellene először változtatni. Közösségben a mozgás az ami neked a legjobbat tenne. De akár csak menj el pl. zumbára.
2015. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!