Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A különböző vitaminokat a nap...

A különböző vitaminokat a nap melyik szakaszában kell szedni?

Figyelt kérdés
Pontosítva a c vitamint, magnéziumot, kálciumot és nemrég egy agyserkentőt is elkezdtem, amely ginko bilobat és lecitint is tartalmaz. Az első hármat reggel szoktam bevenni reggeli után egyszerre, az agyserkentőt viszont délután. Ám kiváncsi lennék arra, hogy van-e kifejezett időszaka a napnak amikor ezeket helyes beszedni.

2015. okt. 1. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Ginkgo, magnézium, B-vitamin tartalmú készítményeket általában jobb a nap első felében, mert ha későn veszed be, okozhatják, hogy nehezen tudsz elaludni. De lehet, hogy te nem vagy érzékeny erre.

D-vitaminra azt mondják, hogy este jobban felszívódik.

Én ezeket tudom.

2015. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az agyserkentőt nem tanácsos alvás előtt 8 órával szedni. De vitamint reggel, ha a reggelid tartalmaz zsírt is. Ha nem, akkor délben. C vitamint meg elosztva.
2015. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindkét választ szívből köszönöm! Az érdekelne még, hogy az nem gond, ha ezeket egyszerre veszem be a nap első felében? Vagy hagyjak köztük legalább minimális időt (10 perc pl)?
2015. okt. 1. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan beveheted egyszerre. De remélem, nem holmi gyógyszertári vackokra gondoltál?
2015. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Attól függ mi számít gyógyszertári vacaknak. :D A magnézium és c vitamin béres márkára hallgat. Az agyserkentő bilomag ha jól emlékszem. A kálcium most nem jut eszembe milyen. Ám mégis honnan szerezzem be, ha nem a gyógyszertárból? A netről vagy egy árustól? Kötve hiszem, hogy úgy biztonságosabb.
2015. okt. 2. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyu! Ha jót akarsz magadnak, hagyd a csudába ezeket, és vegyél Lenkei alapot, vagy közepest. Abben valóban benne van minden, ami az emberi szervezetnek szükséges. Nem olcsó, de ha azt veszed, hogy a gyógyszertáriakban nincs semmi, csak a pénzed megy rá, akkor sokkal olcsóbb.
2015. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*Abban
2015. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De miért olyan biztos ez a Lenkei? Mindegyikre azt mondják, hogy ebben aztán tényleg benne van minden, ami kell. Valószínű mindegyikben van valamennyi abból, ami kell, csak nem ugyanolyan mértékben. Majd ha sokat keresek és én állom a cehhet, akkor utánanézek az említett Lenkeinek, bár szerintem nincs sok differenciál további társainál, melyeket én is szedek.
2015. okt. 2. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!