Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kik kaphatnak receptre például...

Kik kaphatnak receptre például kalciumot vagy vitaminokat? Ki írja a receptet, háziorvos vagy szakorvos?

Figyelt kérdés
Köszi!

2015. aug. 13. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Recept nélkül is lehet venni patikában:)

Van pár persze ami vényköteles, háziorvossal/szakorvossal érdemes azokról konzultálni

viszont óvatosan, mert túl lehet adagolni a vitaminokat is

2015. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kérdésem ez: "Kik kaphatnak receptre például kalciumot vagy vitaminokat?"


Tudom én is, hogy lehet kapni recept nélkül. Arra vagyok kíváncsi, hogy kik kaphatják receptre.


Egyik ismerősöm kapott vitamint is, ásványi anyagot is (szakorvos írta a receptet).

Másik ismerősöm nem kapott, pedig van baja.


Emiatt vagyok kíváncsi, hogy mi a szabály. Van szabály erre vonatkozóan?

2015. aug. 13. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, van rá szabály.
2015. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ember kaphat mankót, a másik nem. Nem tudom, érthető e?
2015. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vitaminokat nem tudom, de a calcium "injekció" vényköteles. Háziorvos is kiírhatja, nekem például gyerekkoromban aszmatikus fulladásra írta fel a dokinő.


A háziorvos vagy szakorvos ítéletén múlik, hogy kiírja-e, mint minden más gyógyszer esetében. Ha nem érzi szükségesnek, nem írja ki.

2015. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

satya109 nevű felhasználó válasza:


"Az egyik ember kaphat mankót, a másik nem. Nem tudom, érthető e?"


Nem tudom, érthető-e a kérdésem? Számodra, úgy látszik, nem!!!

2015. aug. 17. 08:06
 7/7 A kérdező kommentje:

"A háziorvos vagy szakorvos ítéletén múlik, hogy kiírja-e, mint minden más gyógyszer esetében. Ha nem érzi szükségesnek, nem írja ki."


Köszönöm szépen!


De ha valaki tud konkrét, a témára vonatkozó szabályozást és elküldi, annak nagyon örülnék!

2015. aug. 17. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!