Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 éves vagyok és betegesen...

19 éves vagyok és betegesen rettegek a ráktól egy idelye, most találtam valamit a nyakamon, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete néztem egy sorozatot és volt benne egy rákos szereplő nagyon bele éltem magam az egészbe és azóta rettegek a ráktól. Tegnap találtam egy csomót a tarkómon! Nem tudom mi lehet, de nem tudom mozgatni nagyon félek... Nyomásra egy kicsit fáj. Mi ez??? Rák? Bevonzottam volna? Egyre többet gondolkodok azon, hogy mit tennék a hátralévő időben stb. Nem volt rákos még a családban és viszonylag egészségesen élek... Van esélyem rá, hogy rákos legyek?

2015. okt. 9. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológust keress fel és a háziorvosnak mutasd meg a csomót, lehet teljesen ártalmatlan.
2015. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyi esély lehet rá, hogy rák?
2015. okt. 9. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pattanás valószínűleg. Egy ilyen betegséget nem lehet így bevonzani, ez hülyeség. Ha nem tudsz lekattani a témáról, akkor valóban a helyi ideggondozóba kellene menned, de félő, hogy rögtön valami nyugtatót kapnál, azt pedig nem túl szerencsés, főleg ilyen fiatalon elkezdeni szedni. Nem vagy veszélyeztetett korosztály rák szempontjából. Nagyon jó lenne, ha nem olvasgatnál ebben a témában, mert felesleges és csak magadat húzod fel vele. Amit érdemes nézetned az az évenkénti méhnyakrák-szűrés, illetve ha volt a családban mellrák, akkor a mell ultrahangos vizsgálata, mást a te korodban nem szükséges nézni. Egyéb csomókat meg lehet mutatni a házidokinak, de általában teljesen ártalmatlan csomókról van szó, semmi közük a daganatos betegségekhez. Esetleg egy dolog még jó lehet, az az évenkénti labor vizsgálat, ha valami nagy gáz van, azt az is kimutatja, illetve sok más betegséget is, ezt is a házidokidtól tudod kérni.
2015. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esély, ne pánikolj és ne diagnoziáld magad, ne gondolkodj ilyen butaságokon. Ha valami eltérést találsz magadon, akkor ne az orvosi rovatokat olvasd, mert ott a legpitibb dolognál is kijün elsőre a rák is, hanem menj el a háziorvosodhoz és majd ő eldönti, hogy van-e valami baj.
2015. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!