Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szúr a nyelvem és...

Miért szúr a nyelvem és vagyok rosszul?

Figyelt kérdés

3 hete kezdődött, szúrt a nyelvem, az orvos és az iskolaorvos is a stresszre fogta a dolgot (tény, hogy elég stresszes vagyok), aztán egy idő után elmúlt

de tegnap este rosszul lettem, megijedtem, és azóta megint szúr, hipochonder vagyok, ennek betudható a dolog?

mert ahogy észrevettem tényleg csak akkor jelentkezik amikor valami miatt ideges leszek

orvos még annyit mondott, hogy szedjek rá tic-tacot vagy hallst vagy valami erősen mentolos cukrot és nézzem meg elmúlik-e tőle, és tényleg elmúlt tőle amig szopogattam. a másik dolog meg ugyebár a rosszullét, az orvos erre magne b6-ot írt fel, mondván, hogy lehet akár nyaki ideg becsípődés, és ugyebár nekem ilyen panaszaim is voltak, hogy fáj a nyakam, de még nem vettem b6-ot, így eléggé összefüggnek a dolgok de mint mondtam eléggé hipochonder vagyok, hajlamos vagyok a pánikra könnyen, szóval ezért is írok ide, hogy hátha valaki megerősíti amit az orvosok mondtak, köszönöm előre is! 19/f



2015. okt. 11. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy, menj pszichológushoz.
2015. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Valószínűleg ebben az esetben nem vagy hipochonder. Ez nem képzelődés.

Van egy csomó betegség, melynél a nyelv szúrását érzik.

Felsorolok párat:

Vitamin- vagy tápanyaghiány: vas- vagy B-vitamin-hiány.

Belgyógyászati probléma.

Bizonyos autoimmun betegségek.

Reflux.

Neurológiai betegségek, például sclerosis multiplex.

Olyan hormonális zavarok, mint a diabétesz, a pajzsmirigyzavar


Autimmun betegségek rejtelyesek, sokszor ritkák. Gyakran elmúlnak, majd viszatérnek. A stressz, fertőzések triggerelik őket, ilyenkor megmutatkoznak.

Eltelt több év mióta kérdezted. Azóta biztosan voltak egészségügyi problémák. Gyűjtsd össze, mi volt idén, tavaly, azelőtt. Az hogy melyik tünet dominál, az változó. Például, ha a szádban vannak afták, testen kiütések (pattanások) , vagy időnként van szemgyulladás, szúr a nyelv az egy TÜNETEGYÜTTES, ami már jól diagnosztizálható. A különböző tüneteket össze kell szedegetni, és az orvosnak (nem háziorvosnak) összeáll a kép.

2022. nov. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Behcet
2022. nov. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!