Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így leküzdhető a szociális...

Így leküzdhető a szociális fóbia? Egyéb tippek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szerintetek, ha az ember mindenhova elmegy, ahova csak tud, rengeteg emberrel próbál beszélgetést kezdeményezni, beiratkozik egy-két szakkörre, tanfolyamra, sportklubba, stb..., megpróbálja végig emberek között tölteni az idejét, akkor elmúlhat?

Illetve volt már olyan, akinek így, vagy ehhez hasonló módon elmúlt, vagy minimalizálódott?


2015. okt. 14. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Remélem, én is ezzel próbálkozok.
2015. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyesmi, mikor 15 éve fél évig munkanélküli voltam (előtte meg elég jó kezdő mérnöki állásom volt, ami nagyban meghatározta önértékelésem). Elkezdtem kerülni barátokat, rokonokat, csajozást ebben az időszakban, sőt az első felében (egy egész nyár) kb. 7 kilót fel is szedtem, és még a külsőmet is kezdem vacaknak érezni. Olyan keveset mozdultam ki, hogy már zavarba hozott más emberekkel a szemkontaktus is, zavartan viselkedtem akkor, amikor barátaim csak úgy beugrottak, főleg ha csajaikkal (korábban ez nekem is tök természetes volt).


A gyógyszer az lett rá, hogy az 5. munka nélküli hónap elején sikerült egy tűrhető állást találnom, ahol rá egy hónappal kezdtem, az utolsó szabad hónapot meg fizikumom rendbehozására fordítottam, a sok mozgás az agyamat is kiszellőztette, és már újra elkezdtem társaságba is járni. (Rá egy évre lett újra szintemnek megfelelő jó munkám.)

2015. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Előbb valamilyen csoportterápia kéne. Nekem is ez jött be.


Bár én azért szociális fóbia nélkül sem látom magam olyan nagypofájú, más képébe mászós embernek.


Nekem minimalizálódott, de az, hogy valaki nem akar 0-24-ben emberek közt lenni, nem kóros.

2015. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!