Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó fülcsengés, mintha a...

Állandó fülcsengés, mintha a fejem is csengene? Lent

Figyelt kérdés

Nagyjából 4 éve vettem észre, mikor elég hangos helyen dolgoztam ( aerobikedző voltam, heti csupán 2-3 órát adtam, ott ugye meg dübörög a zene) hogy órák után, ugyanúgy mint pl egy buli után, bedugult fül érzésem van, vagy kicsit cseng a fülem. Ez hamar állandósult is ( a halk csengés). Aztán elmúlt, vagy nem tudom, nem figyeltem rá, mert csak 1 évig tartottam edzéseket, aztán munkahelyet váltottam, és nem értem rá aerobikórákat adni. Egy éve vettem észre, hogy valami nem oké, ha csend van, esténként folyamatosan hallottam azt az idegesítő kis ííííííííííí hangot...de nem túl durván. TAvasszal voltam hallásvizsgálaton, a 2000 herzes hangoknál volt eltérés. Aztán költöztem, megint munkahelyváltás, válás ( már egy éve külön oltunk, de csak most váltunk el) miegymás...elég stresszes időszak volt. EGy éve egyébként nem csak a csengés van, hanem olykor olykor bele-bele is szúr,de csak ha hangosabb zenét hallok ( soha nem használok fülhallgatót, egyszerűen elég, ha valahol aközelembe hangosabban szól a zene, vagy zaj van).

Szóval nyár közepe óta vettem észre, hogy a zaj már néha kezd elviselhetetlen lenni, úgy szeptember óta meg állandósult. HA csend van, folyamatosan hallom a bííííííííí-t. De csak a bal oldalon. A jobb oldalon néha, de ott inkább mély gongszerű zúgás van, és az se mindig.

Most már ott tartok, hogy éjjelente is ha megébredek, mindig hallom. NÉha meg tudnék őrülni tőle, mákor meg csak lemondóan állapítom meg, hogy ezzel akkor együt kell éljek? MÉg nem vagyok 30 éves sem...

Szeptemberben kezdtem ey új helyen, próbaidőn vagyok, sajnos kivizsgálásra még egyáltalán nem jutottam el.

Tasszal csak sima hallásvizsgálaton voltam, olyan ingyenesen amit hallókészülékes boltokban cisnálnak.

Egyáltlán, hov érdemes menni ezzel? Háziorvos tud vele valamit kezdeni? A munka miatt nincs annyi időm, hogy orvostól orovosig rohangáljak, sajnos anyagilag csak magamra számíthatok, viszont nagoyn féltem a hallásom...

még annyit, hogy kicsit olyan, mintha nem csak a fülem csengene, hanem egyenesen az agyamból érkezne a csengés. Kicsit hülyén hangzik, de ez van...

Előre is köszönöm a válaszokat.

27/N



2015. okt. 18. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem valószínű, hogy rendbe jön. Tinnitus a neve ennek a fülcsengésnek. Elég fiatal vagy még ehhez. Zavaró, de vigasztaljon, hogy nem veszélyes. Van valami gyógymódja, de a készülék több százezer forint. A testvéremnek is ez a baja. Évekig járt orvosokhoz. Mindenféle keringésjavítót kapott, de nem használt.
2015. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

viszont a halláskérosodás is zavar. Tavasszal azt mondták a vizsgálaton, hogy fiatal vagyok ahhoz, hogyilyen eredményem legyen.

Na meg ez a csengés....szerinted lehet, hogy a stressztől van?

2015. okt. 20. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én 19 éves vagyok és 2 éve zúg a fülem egy iskolai rendezvény miatt. Plusz az az időszak nagyon stresszes volt nekem. 2 év alatt nagyon sokat olvastam és szerintem eléggé a helyzet magaslatán vagyok, ezért merek tanácsot adni.

Alapvetően a leghatásosabb megoldás ha mindenkinek elhíreszteled, hogy veled mi történt, hogy az eberek megértsék, hogy a dügörgő zene nem normális.

Ez rajtad nem fog segíteni, de mivel nincs hivatalos gyógymód, ez a legjobb amit szerintem tehetsz az emberekért.

Visszatérve magadhoz... Igen, nagy stressz is okozhatja magától, pláne ha zajjal párosul.

+ ezt mondanám, amit máshol már leírtam, bocs hogy nem írom le megint:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__7324..

2015. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Most már nyugodtabb az életem, és viszonylagos csendben telnek napjaim ( max a közlekedés zajai, de semmi hangos zene, vagy folyamatos zaj nincs) és mégsem lett jobb!

Januárra kaptam időpontot MR-re, remélem, minden rendben lesz.

Magnéziumot, vitaminokat folyamatosan szedek.

2015. dec. 9. 19:21
 5/8 A kérdező kommentje:

és mind a két füled zúg, vagy csak az egyik?

Nekem csak a bal, ezt úgy látom, nem írtam akérdésben..tehát féloldali a csengés/sípolás, vagy minek nevezzem.

2015. dec. 9. 19:23
 6/8 anonim válasza:
Szia! Nekem műtötték a jobb fülemet 6 éve és utána elkezdett sípolni mint neked nem mindig de kicsit idegesítő volt és teljesen hirtelen kb 1 éve magától elmúlt.
2016. febr. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, semmi sem javult, pedig elvileg nincs szervi oka.

Sőt már a jobboldalon a gongszerű zúgás is állandósult.

Este, mikor elaludnék, ez a legborzalmasabb.

2016. febr. 11. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad a lavyl auricumot?

A fiamnak elmúlt a fülzúgása, és jó lett a hallása.

2016. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!