Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csípős ételtől lehet hasmenés?

Csípős ételtől lehet hasmenés?

Figyelt kérdés
Ma délután megettem két nagy szelet pizzát, de erős paprika volt rajta, ami nagyon csípett, pedig en bírom az ilyesmi ételeket. Mar akkor éreztem, hogy ezt nem kellett volna megenni, de aztán nem volt semmi bajom sem. Este gondoltam vacsorázok, de nem igazán kívántam az ételt akkor mar, egyszer elmentem vécére, a napi rutinomat végeztem, de viszont olyan este kilenc után rámjott a hasmenés, es azóta is folyamatosan járnom kell vecere. Ezek mellett hányingerem van, néha bufogok egy nagyot, mert szénsavas vizet iszom, de utána ujra az lesz. Ez lehet a csípős ételtől? Elmúlik reggelre?
2015. okt. 20. 01:12
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Háát, van akire ilyen hatással vannak a csípős, fűszeres, vagy zsíros ételek. Én inkább egy enyhe gyomorrontásra tippelnék mert sok a tünet, ha csak hasmenésed lenne azt mondanám, hogy okozhatta a csípős étel, de ez hányingert nem szokott okozni és a hasmenés is rövid ideig tartó. Igen reggelre, max délelőtt, el kellene múlnia ha valóban az erős paprika okozta a hasmenést. Lehetőleg ne igyál szénsavasat nem tesz jót ilyenkor, sima ásványvizet fogyassz.
2015. okt. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!