Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömbenövés. Mi lesz a...

Körömbenövés. Mi lesz a lábujjammal?

Figyelt kérdés

Már 5 hónapja be van nőve a körmöm az egyik nagylábujjamon, az utóbbi időben naponta vérzik és gennyedzik, és fáj ha nyomás éri. El fogok menni vele dokihoz, de mire számítsak?

Lehet hogy le fogják vágni a lábujjamat? Vagy csak kimetszik a körmöt?


2010. márc. 17. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Az szép is lenne ha ezért vágnák már le a lábujjadat!Tudod hány embernek van benőve a körme??

Ujjatlan emberek tömkelegei szaladgálnának az utcákon akkor...

Dehogy vágja le!Van rá megoldás,orvossal beszélj,ne hagyd hogy megkeserítse az életedet,plussz rohadt fájdalmas dolog is.

2010. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz egy érzéstelenítő szurit a lábujjadba, és utána kivágja a doki ott a körmöt ahol benőtt. Csak az fog fájni amikor a szurit kapod és utána ha kimegy az érzéstelenítő hatása.
2010. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem tizenéves koromban ezt úgy oldották meg, hogy a fél körmömet levágták, nem csak ott, ahol be volt nőve... mivel csak így tudott begyógyulni is a seb és normális irányba nőni a köröm. Valóban csak a szuri fáj, de kellemetlen az egész.

De ami rosszabb az az, hogy utána hetekig egy nagy bumszli van az ujjadon... és arra hogy húzol pl téli/őszi cipőt?


Ma már erre van modernebb megoldás is, a lézeres kezelés. Talán drágább, de tuti jobb és az egy életre megoldja.


Ez a köröm kivágásos dolog addig jó, míg egyszer be nem törik vagy meg nem sérül újra... utána kezdődik minden előlről. Tudom, mivel nekem is be van nőve már hónapok óta. Én kivágdosom magamnak és akkor hetekig tünetmentes, aztán kivágom újra.


De érik már bennem is egy lézeres kezelés. Olvass utána a neten.

2010. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A lányomnak vágtam egyszer rosszul a körmét és benőtt. Namármost: elvittem pedikűröshöz, és kivágta neki, azóta kutya baja. És került 150 ft-omba. Khm... Plusz a gyerek betápolt vagy fél kiló szaloncukrot a pedikűrösnél félelmében.
2010. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is sorstársad vagyok!Menj el a sebészetre ott kapsz a lábujjadba egy érzéstelenítő injekciót és kivágja neked a doki.De utána ha azt vennéd észre hogy pár hét múlva újra kezd benőni akkor menj el pedikűröshöz.Én minden hónapban egyszer kénytelen vagyok pedikűröztetni,mert én már kétszer is voltam vele a sebészeten,de mindig benőtt a körmöm!
2010. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

igazából már 4szer voltam sebészeten, most 5-jére is benött, csak most emiatt idegeskedek hogy 5 hónapja van benőve... az már azért sok... az egész lábujjam vörös és minden nap vérzik meg gennyedzik elég durván


köszi mindenkinek az infót :)

2010. márc. 17. 15:53
 7/8 anonim válasza:
Nekem összesen 5ször vágta ki a doki a körmöm és mind az 5ször visszajött.Állitólag akinek megvan rá a hajlam visszajön. Csinálhat vele bármit...sajna...
2010. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1 évig volt benőve és ma műtötték, szóval nyugi:)
2011. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!