Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömbenövés-sebészet. Várhato...

Körömbenövés-sebészet. Várhatok még vele nyaralás utánig?

Figyelt kérdés
eléggé fáj,pláne nyomásra,vörös körülötte,váladékozik..féléve volt először benőve a körmöm terhesség után,akkor is ugyanez volt,csak mindkét nagylábamujján,de az egyiket orvosoltam valahogy itthon,a másikkal a sebészeten kötöttem ki,kivágták.Most ugyanúgy néz ki mint akkor,de vasárnap megyünk nyaralni,és köv.hét pénteken jövünk haza.Elmennék vele sebészetre,de az a baj hogy nem érheti utána viz egy darabig,és mivel nyaralni megyünk,ez elkerülhetetlen hogy ne érje viz..szóval mennyire árthatok szerintetek vele ha még másfél hétig nem megyek vele dokihoz?Meg nincs valami esetleg ami enyhitené a fájdalmat?Vagy amivel kenhetem?És nem fertőződik el a vizben?
2011. júl. 4. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
jobb lenne minél előbb elmenni sebészetre, de így lehet énse mennék.. szerintem akkor menny el nyaralni, de minden nap, amikor vízben voltál, este betadine-nal törölgesd át. amint visszaértél, minél hamarabb sebészet, és akkor nem kell tovább szenvedned. am nekemis be van/volt gyulladva a lábujjam, sikerült kivágnom, valamelyiknap ki is dobta a körmöt, és a gyulladás megy lefele :) szal tudom milyen érzés :)
2011. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz baj, nekem volt, h hosszú ideig (több hónap) be volt nőve, mert nem tudtam, h az körömbenövés és azt hittem, h magától elmúlik, aztán persze sebész vágta ki és teljesen rendbejött (egy időre). Egyébként lehet az a probléma, h a köröm sarkait lekerekíted amikor vágod, és pont emiatt nőhet be. Nekem is többször benőtt és csak akkortól nem fordult elő többet, amikor elkezdtem egyenesre vágni, tehát a sarkokat nem kerekítettem le, hanem hagytam kinőni.
2011. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm.Megvárom a nyaralást,utána fogok elmenni,remélem kibirom addig...ugyanúgy vágom a körmöm mint eddig,ezért nem értem,na mindegy,ez van sajna.
2011. júl. 5. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!