Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha enyhe gerincferdülésem van...

Ha enyhe gerincferdülésem van (nem olyan durva, hogy fűzőt kelljen használnom, de azért van), akkor elég, ha úszok és az internetről nézek gyakorlatokat, és azokat csinálom minden nap?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem. Internetről semmiképp ne nézz gyakorlatokat.

Az úszás jó, azt nem nagyon lehet elrontani :)

De a nem megfelelő gyakorlatok vagy a nem jól végrehajtott gyakorlatok még árthatnak is.

Keress fel egy gyógytornászt, aki betanítja, hogy mit és hogyan kéne végezned és utána már tornázhatsz egyedül is.

2015. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Orvosnál voltam, aki elküldött csoportos gyógytornára. 6 alkalmat írt fel, de mindig mást csináltunk, nem tudtam megjegyezni a gyakorlatokat. Azt mondta, hogy utána nézzek internetről gyakorlatokat... De most nem tudom, hogy mit csináljak. Lenne értelme visszamennem újra csoportos gyógytornára, és felíratni feladatokat az egyik gyógytornásszal?
2015. okt. 27. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj csoportosra menni. Bár szerintem ott is meg lehet tanulni, csak nyilván több idő kell.

Ha megengedheted magadnak, akkor menj el magánhoz, aki csak veled foglalkozik. Sokan házhoz is mennek.

2015. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És hogy keressek magamnak magángyógytornászt? Az ortopédián meg lehet kérni az orvost, hogy ajánljon nekem egyet?
2015. okt. 27. 11:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Tegnap egyébként megpróbáltam egyedül tornázni itthon, és azt hiszem, meghúzódott a derekam, vagy nem tudom, de most eléggé fáj... Biztos nem csinálom többet egyedül a tornát. Csak nem tudom, hogy hogy kereshetnék magamnak egy magángyógytornászt...
2015. okt. 27. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy aki nem járt edzőhöz, nem tudja magától, hogy kell úszni

Nekem is gerincferdülésem van, én a helyedben megnézném youtube-on hogy kell mell, gyors, hát, pillangó úszni és azokat csinálnám. Na ezek nem fognak egyből menni, ezért

testépítős oldalakat is nézzél, a legolcsóbb, ha veszel két kézisúlyzót, amin cserélheted a súlyokat, ha a 2kg-tól eljutsz a 10kg os súlyokig, akkor jó.

Ami még jó ha rúdon felhúzod magad, a fitball alap, youtube on találsz hozzá edzést

2015. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeed.

Nem szabad netről nézned!

Mindenkinek egyéni a görbülése,csakmég többet árthatnál magadnak.

2015. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

b...átok meg a hülye tanácsokkal.

Mindenkinek egyedi a görbülete? De mindenki egyenest akar.

Ha izomfűzőt növesztesz a gerinced körül, akkor amikor nősz, majd helyre jön. Ha tudod, hogy ha van egy rossz berögzült pózod, akkor nyujthatsz a másik irányba, de meg kell erősíteni az izmokat.

Ne gyógytornázz, vedd meg a fegyencedzés könyvet, és tudsz otthon edzeni hátra, hasra, vállra.

A gyógytorna akkor kell, ha baleseted van, és szinte le vagy bénulva, akkor valóban nem súlyokkal kell edzeni.

2015. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha szabályosan csinálod a gyakorlatokat kis súllyal kezdve, akkor nem fájhat a hátad tőle.

Ha meghúztad magad, akkor az izmod fájt, annyira satna.

Ha azt sem tudod, hogy az izmod fáj-e, akkor még soha nem edzettél.

Ne tornának hívd, edzésnek.


Ha valaki sokat fordul jobbra, attól nem fog el vagy vissza ferdülni a háta.

Az érdekedben mondom, edzeni kell, minnél keményebben.

Ha ennyire keresel gyógytornászt, kétlem, hogy járnál úszni. Úszni ott kezdődik, hogy 1-2km-t leúszol.

2015. nov. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!