Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy cukorbetegnek 12...

Ha egy cukorbetegnek 12 mmol/l felett van a vércukra akkor miért nem lehet mozognia?

Figyelt kérdés

2015. okt. 28. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ezt orvos mondta?Mert én azt olvastam,h magas vércukorszintet a kevés mozgás is kiválthat,többek között.
2015. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen és olvastam egy pár oldalon. De azt nem írták oda hogy MIÉRT NEM LEHET.
2015. okt. 28. 12:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen típusú cukorbetegségről van szó.

I-es típusú formánál hiányzik az inzulintermelés. Ha magas a vércukorszint, de nincsen elég inzulin, akkor az anyagcsere olyan irányban tolódik el, hogy a szervezet megpróbálja a zsírokat hasznosítani, mivelhogy a cukrot inzulin hiányában ugye nem tudja. Ennek hatására viszont ún. ketontestek termelődnek, ami a vér pH-jának az eltolódását, "ketoacidosist" okoz.


II. típusú cukorbetegségnél, ahol még van inzulintermelés, csak a sejtek kevésbé reagálnak az inzulinra, ott magas vércukorszintnél előnyös a mozgás, mivel csökkenti az inzulinrezisztenciát.

2015. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem ezt sokeve 14 mmol/l felettre tanitottak. Nem tilos, csak ha lehet kevesbe intenziven (pl. seta), vagy adj be elotte 1-2E inzulint es figyelj a cukrodra.
2015. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha hirtelen mozogsz sokat, akkor hirtelen csökken le a vércukor, és az nem tesz jót.
2015. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ilyent még nem hallottam senkitől és nem is olvastam sehol. Ha az orvos bármit mond egy betegnek, akkor már feltételezhető, hogy ellássa megfelelő gyógyszerrel a cukor lebontáshoz inzulinnal ha kell. Akkor viszont már a mozgás az ami életet ment, mert elégeti a cukrot, segít felhasználni, elégetni a koleszterint, ami a diabéteszben a leginkább az ér fal elzsírosodásból adódó beszűküléseket, elzáródásokat, vagyis a károsodásokat okozza.


Honnan hallottál ilyent, hogy ne lehetne mozogni cukorbetegnek? Talán az ellenkezőjét mondták, hogy minél többet kell mozogni és valamit félre értettetek? Ilyent nem mondhat orvos.


Legfeljebb ha valakinek retinopátiája van és már proliferatív ér elfajulások keletkeztek (a saját ereket elzárta a koleszterin és új erek nőttek helyette, amelyek betörnek a szem üvegtestbe és nagyon törékenyek), akkor nem szabad azzal sokat mozogni, mert azok az erek a szemben könnyen megpattanhatnak és elönti a vér a szemgolyó belsejét, ez vakság azonnali forrása lehet.


Más okot nem ismerek ebben a kórképben, aminél nyugalmat írnak elő. Az a beteg akinek mondták, nem beszélt szemproblémáról? Mert akkor érthető a dolog. Viszont ahhoz már nagyon súlyos előrehaladott állapotú ilyen elfajulás kell legyen valakinél.


[link]

2015. okt. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam hogy 12 mmol/l felett azért nem lehet mozogni mert csak feljebb menne a cukrom. De hogy MITŐL azt még mindig nem tudom
2015. okt. 29. 08:22
 8/14 anonim ***** válasza:
3. válaszban leírtam, hogy miért nem szabad.
2015. okt. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Idézem a 3. hozzászólás lényegét:

"I-es típusú formánál hiányzik az inzulintermelés. Ha magas a vércukorszint, de nincsen elég inzulin, akkor az anyagcsere olyan irányban tolódik el, hogy a szervezet megpróbálja a zsírokat hasznosítani, mivelhogy a cukrot inzulin hiányában ugye nem tudja. Ennek hatására viszont ún. ketontestek termelődnek, ami a vér pH-jának az eltolódását, "ketoacidosist" okoz."


Viszont ha valaki felveszi az orvossal a kapcsolatot, akkor már megkapja az inzulint és a dozírozás módját, tehát már lesz elég inzulin. Vagyis megszűnik a 3-as h.sz által írt körülmény és azzal viszont mozognia kell minél többet, nem hogy ne lenne szabad. A mozgástól csak lejjebb megy a cukor szint ha rendezetté válik az orvos által az inzulin pótlás.

2015. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 szamo77db ***** válasza:
Én 2-es típusú cukorbeteg vagyok, nekem állandóan mondják a sok mozgást, ami javítja a vércukorszintet.
2015. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!