Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztóan alacsony a vasam....

Borzasztóan alacsony a vasam. Lehet nem tud felszívódni?

Figyelt kérdés

Gluténérzékeny vagyok, anno csak a vashiány volt a tünetem. De ennek már két éve, akkor kaptam infúzióval vaspótlást és azóta szigorúan tartom a gluténmentes diétát. Pár hete csináltak egy vérképet és a vas 6,valamennyi volt, nevetségesen alacsony. Ha ezzel a problémával házidokihoz megyek ő tud ezzel valamit kezdeni?

Mindig fáradt vagyok meg karikásak a szemeim, hullik a hajam, ezek a tünetek vannak.


2015. okt. 28. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen vasat szesz? Ugye tudos hogy c-vitamin nélkül egyáltalán nem szívódik fel?
2015. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem igen adtál érdemi információt. De azért borzasztóan alacsonynak nem mondanám.

Egyáltalán milyen nemű/korú vagy, mennyi volt a referenciatartomány, mi a helyzet a hemo értékekkel? Milyen életmódot folytatsz, mit eszel - azon túl, hogy glutént nem. Milyen vaskészítményt szedsz, mivel? Koffein?

Háziorvos maximum felír valami erősebb, vényköteles vaskészítményt és ennyi. Utána vérképpel lehet ellenőrizni a hatásosságát.

2015. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!