Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Borzasztóan alacsony az FSH...

Borzasztóan alacsony az FSH (tüszőserkentő hormon) és LH (luteinizáló hormon, amely kiváltja a tüszőrepedést) szintem. Ezen lehet segíteni?

Figyelt kérdés

FSH: 2,1

LH: 3,42

hányados 0,61


Jelenleg Clostylbegyt-et szedek, azt tudom, hogy peteérést serkenti, de pontosan mit tartalmaz? Nem találom a használati útmutatójában,

Hormon egyáltalán?


És ha serkenti a peteérést, de a tüszőm nem fejlődik?

Vagy ez egy és ugyanaz orvosilag?

Egy probléma?


2011. okt. 14. 20:03
 1/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A closti hatóanyaga clomifén-citrát, az agyalapi mirigyet serkenti, nem számít hormonnak. Viszont az agyalapi mirigy termeli az FSH-t többek között. :-) Az FSH hatására növekszenek a tüszők. Szóval az első problémád kipipálva. :-)

Van olyan szuri, ami kifejezetten a petefészkekre hat, ha ez nem lenne elég. De ha alapból ilyen alacsony az FSH-d, akkor ez nem valószínű, mert amíg a petefészek rendesen reagál erre a hormonra, addig nem emelkedik meg nagyon. Akiknek nem növekszik tüsző normál hormonmennyiségnél, annak a szervezete megpróbálkozik egy nagyobb dózissal magától. De nálad ez nem áll fenn, szóval jó esélyed van, hogy a closti segíteni fog a tüszőérlelésben. :-)

Az LH váltja ki az ovut, de szerencsére a legtöbb orvos ad tüszőrepesztő szurit a megfelelő időben. Ez egy HCG injekció, ami nagyon hasonlít az LH-ra, ezért a szervezet össze is téveszti, és megtörténik az ovu.

Utána szoktak adni progeszteron pótlást, biztos ami biztos. :-)

Szóval ha csak ennyi a gond, jók az esélyeid a babásodásra. :-)

2011. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi az infót :) megnyugodtam :)
2011. okt. 15. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:
A fentiek hányadik napi vérvétel alapján jöttek ki?
2014. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert ha ciklus eleji, akkor mindenkinek alacsony

szokott lenni - A ciklus második felében nem

vettek vért?

2014. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! Ez már 3 éves kérdés, nem tudom már hányadik napon vették a véremet, de az első clostis hónapban összejött a gyerek. Igaz a 12. ciklusnapon még nem volt látható érett tüszőm, el is keseredtünk, de tovább próbálkoztunk, és csak összejött. Kb a 20. napon, vagy utána kicsivel. Most 2 éves 5 hónapos a lányom :)
2014. nov. 25. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, gratulálok, és köszönjük a visszajelzést.
2015. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!