Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Javasolna valaki olyan maszkot...

Javasolna valaki olyan maszkot (viszonylag értelmes áron), ami véd a szmog és a dohányfüst ellen? Esetleg olyan boltot Pesten, ahol nem fognak rám sózni valami bóvlit jó drágán.

Figyelt kérdés
Annyira nem érdekel a kinézete, nem sokat járok el, azért hordanám, mert kismama vagyok, és szeretném megvédeni a babámat. Egyrészt a szmogriadó miatt gondoltam rá, másrészt pedig azért, mert körülöttem rengetegen dohányoznak (nem az én családomban), nekem meg mióta babát várok, olyan az orrom, mint a vadászkutyának, és a hányinger kerülget egész nap, mert a konyhába és a fürdőszobába a szellőzőn át jön be a dohányfüst. az előszobába a folyosóról, a szobába meg az ablak szellőzőnyílásán át. Úgyhogy főleg itthon hordanám. (Szerencsére abba a szobába, ahol a kisbabám lesz, ha megszületik, nem megy be a füst, mert ott se a falon, se az ablakon nincs szellőző :) ).

2015. nov. 5. 10:02
 1/7 HUN_Sector ***** válasza:

MSA affinity 1121 FFP2 maszk (szelepes változat).

10 db van a dobozban, 2500 ft + áfa az ára (br. 3175 ft) a legolcsóbb netes webshopokban.

Véd a füstök, gőzök, gázok, aeroszolok nagy része ellen.

2015. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:
64%

Sport maszkok szerintem jók lennének. Én 6.500 ért vettem, de kell cserélni betétet.


A gyerekkel mi lesz? Őrá nem kapni maszkot.


Szellőzőket arra az időre belehet szigetelni.


Lehet kapni légtisztító gépet is.


Közös képviselőt is meglehetne kérdezni erről.

2015. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:
44%

2-es vagyok: Totobobo volt a márka.

De próbáltam otthoni munkára a 3M maszkjait is.

Anno én 4700 Ft-ért 3M -et (+2 ropi a szűrő).

2015. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A leendő gyerekszoba az egyetlen, ahova nem megy be a szag/füst (én legalábbis nem érzem, máshol meg igen). Ezért reménykedem, hogy nem lesz baja a babának, hiszen a nap nagy részében abban a szobában lesz. Sajnos normális légtisztító gépre egyelőre nincs keretünk :(

A szmogra nem tudom, mit mondana a közös képviselő, a cigiszagról meg...hát, sárgák a fogai és bűzlik a ruhája, van tippem, hogy többek között ki fújja a szellőzőbe a füstöt :( Arra meg nem szeretném felhívni a figyelmét, hogy mi eltömjük a szellőzőt (mert ha jól tudom, nem túl szabályos). De a fürdőszobait kénytelenek voltunk, mert oda annyira bejön a cigifüst, hogy azt már nem csak én érzem a vájt orrommal. Ráadásul a kedves dohányzó szomszéd még meg is engedi a forró vizet a pöfékelés után, hogy kiszálljon a füst a szellőzőbe (legalábbis megfigyeltem, hogy azután szokott büdös lenni, miután vízzubogást hallok). A szellőzőventillátorok a tetőn ki vannak kapcsolva...spórolásból. Mert a lakók megszavazták. Mi meg csak albérlők vagyunk. Egyelőre a költözés nem jön szóba, örülünk, hogy ezt találtuk, de még reménykedünk, hogy később normalizálódnak az árak. Bár szmog szempontjából talán egy fokkal jobb helyen vagyunk (külső kerületben, fás-bokros részen, nem is jár erre busz, csak troli), mint ha a belvárosban lennénk.

Egyelőre sajnos csak ezt a maszkot tudtam kitalálni, hogy amíg bennem van a baba, valamennyire meg tudjam védeni. Persze többéves távon nem szándékozunk Pesten sem maradni, de most egyelőre ez van.

2015. nov. 5. 11:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen 3M maszkot vettél? Inkább ilyen cserélhető szűrősben gondolkodom, de úgy látom, nagyon sokféle van.
2015. nov. 5. 11:11
 6/7 HUN_Sector ***** válasza:

Ezek az MSA maszkok eldobhatóak, de szűrősek. Jellemzően 8 órás műszakra van az előirányzat, de sok helyen használnak napokig egy maszkot, amíg érezhetően át nem hatol rajta a külső anyag, vegyszer, füst szaga.

A cserélhető szűrősök drágák. Pl. egy ikerszűrős félálarc 4200 + áfa (advantage 200 ls) és egy hozzávaló A2-es szűrőbetét pár 2350 + áfa.

Ezeknek meg van adva, hogy mennyi az üzemideje, de árban ugyanott vagy legjobb esetben is, mint az eldobható maszkokkal. Ne nézd azokat le, nagyon jó védelmi képességük van.

2015. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, nem nézem le :) Még gondolkodom, hogy milyet vegyek.
2015. nov. 5. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!