Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koromgomba ellen mit tegyek?

Koromgomba ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eleg szegyen tudom de lassan 3 eve szenvedek koromgomba fertozesben (nagy labujjon levo korom)! elkezdtem kezelni nagyon sok fele dolgot kiprobaltam. De minden probalkozasom kudarcba fulladt a vegen. Aztan bele faradtam a probalkozasokba es úgy voltam vele h nem erdekel lesz ami lesz ! Telt az ido es csak egyre csunyabb lett a kormom, igenytelenebb es kenyelmetlenebb! Dugdosom ahogy csak tudom .. Nagyon kellemetlen igy se orvoshoz nem megyek senkinek nem mondom de már nem birom elviselni igy ezert irtam ide hogy tudtok e valami bevallt modszert mondani ? Halottam a canespro-rol !? Nem tudom h az en esetemben hatasos e ! A kormom felulete megvastagodott már kb fekete es olyan lassan mint ha le esne ! Kerlek benneteket hogy csak normalis valasz adok irjanak nincs szuksegem a "poenos" bunko valaszokra !

2015. nov. 13. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen régóta tart, akkor semmire nem mész házi kezelgetésekkel, főleg, hogy már sok mindent kipróbáltál. Nyugodtan menj el bőrgyógyászatra, ott felírnak rá megfelelő gyógyszert, nem kell szégyenkezned, sokan mennek oda ilyen problémával, van akinek az összes körme ilyen.
2015. nov. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat a munkambol kifolyolag nehez lesz ejutnom orvoshoz mert reggeltol estig dolgozom de ahogy lesz idom elmegyek mert már az oruletbe kerget. :/
2015. nov. 14. 18:22
 3/5 anonim válasza:
Én a következőt tettem: (Még tizenévesen benőtt a nagy lábujjaimon a köröm, ezért mind a kettőről le kellett venni, nem kis fájdalommal járt. De az orvos egy sintér volt és nem steril csipesszel esett neki, mind a két körmömet megfertőzte, semmivel nem tudtam megszabadulni tőle.) Szóval 20%-os ecetbe sok jódozott sót tettem és egy ecsettel minden nap ecseteltem az összes lábujjamon a körmömet többször is. Azért az összeset, hogy a többinél is megelőzzem a gombafertőzést. Négy hónap múlva a gombás köröm fertőzött része egyszerűen leesett és nő az egészséges köröm. Most már csak naponta egyszer-kétszer ecsetelem, egyszerűen eltűnt a gomba. Én ezt kipróbáltam, bevált és szinte semmibe nem kerül, csak egy liter 20%-os ecet és némi jódozott só. De fontos a rendszeres, kitartó ecsetelés.(bár csak 1-2 dl ecetet elég bekeverni.) A savas környezet nem kedvez a gombának, a só szintén nem és a jód fertőtlenít. Nekem bevált, végre hosszú évtizedek után megszabadultam a gombától. Egyébként ugyanez jó bőrgombára is, csak hígítva, mert csíp!! De a bőrgombánál 5-tíz perc csípés után elmúlik a viszkető érzés, persze arra is többször kell alkalmazni, lehetőleg rendszeresen, amíg teljesen el nem múlik a gomba.
2015. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem a teafaolaj vált be, naponta egyszer kezeltem és elmúlt.
2015. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aszlan ***** válasza:
Na tisztelt 3 mas ezt ki fogom próbálni.
2018. márc. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!