Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, legjobb barátnőm...

Segítség, legjobb barátnőm testképzavaros, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem az én dolgom lenne, de barátnőmnek nagyon durván testképzavara van. Nem hánytatja magát de öngyilkosság is felmerült már benne. A szüleinek el kellene vinnie pszihológushoz de nem teszik mert nem veszik észre. Már hónapok óta győzködöm hogy nincs igaza de csak a rosszat látja magában.

ja és 15/L



2015. nov. 15. 17:29
 1/3 gömbicica ***** válasza:

nem sokat tudsz tenni :(

biztosan próbáltál már Vele beszélni, mint legjobb barátnő.

viszont ha Rád sem hallgat, akkor ezt az utat magának kell járnia :( :(

Nem tudom mióta ismeritek egymást, mennyire ismered a családot, esetleges testvért, egy osztályba jártok-e?


próbáld valami "eseményhez" történéshez kötni barátnőd viselkedésének kialakulását.


aztán biztosan tudod mi foglalkoztatja, esetleg milyen csoportnak tagja pl. face oldalon.....


van-e, volt-e barátja? milyen ruhákban jár. valójában problámás-e a testalkata vagy csak ő képzeli.....


ilyen uton próbálj meg elindulni.


ha már segiteni akarsz :)


Ha Te magad lennél ez a bizonyos barátnő, akkor gondolkodj el a fentieken4!!!

2015. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nos 8-9 éve ismerem, a továbbtanulás miatt nem látom olyan sokszor mint régen, a családját jól ismerem sokszor szoktam meglátogatni...úgy tapasztalom az új osztályában vannak barátai

eseményhez nem igazán köthető elég régóta ilyen már eleinte még csak feketébe járkált mostmár ez is..

barátja még nem volt, de volt már rá lehetősége nem is egyszer, persze mindig visszautasította

a testalkata szerintem csinos van rajta felesleg de nem annyi hogy daginak mondható és egyébként teljesen arányosan oszlik el rajta

2015. nov. 16. 18:29
 3/3 gömbicica ***** válasza:

a fekete ruha eleve nem igazán jó :(

mindennek rezgése van, a szineknek is :( és a fekete lehuzza az energiáját :(


igaz az én fiam is járt középsulis időszakában hót feketébe, hosszu gyönyörü göndör hajjal, bakancsba. ááááá

hajam égnek állt.


aztán egyszer bementem a suliba megkérdeztem, hogy nem baj-e? hogy igy öltözik? azt mondták, hogy amig ilyen jól tanul, megbizható, mindenre kapható tisztelettudó gyerek, addig ne aggódjak.


kinőtte ezt az időszakát :)


sajnálom ezt a gyereket.

az ilyesminek valószinüleg családi háttere is lehet.


vajon mennyire szerették Őt, mennyire voltak támogatók a szülők? van-e tesója ? mert pl. ha első gyerek, akkor a második gyerek születését általában megsinylik :( :(


millió dologtól lehet ám :(

az hogy öngyilkosság is képbe került, azért durva :( :(

beszélgetek már jó ideje itt egy 20 éves fiuval, neki is voltak ilyen problémái.

Előtte szintén huszonéves lány, totál lepukkanva :( Ő már mondjuk saját gazdája volt magának, a munkája sem volt egysezrü, bár nagyon jól keresett vele.


szóval sajnos nem egyedi ez a probléma amit felvázoltál :( :(


szüleit nem tudom mennyire ismered, mennyire vagytok jóban? beszélő viszonyban?

érdemes lenne azért ezeket a dolgokat esetleg elmesélni nekik :(


remélem rendbejön a barátnőd :)

2015. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!