Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni a hátfájás...

Lehet valamit tenni a hátfájás ellen?

Figyelt kérdés
Álló munkám van cukrász lévén és nap végére mindig nagyon fáj a hátam. Lehet tenni ez ellen valamit? Előre is Köszönöm!

2015. nov. 22. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Napi 20 felülés ferdepadon.
2015. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Első lépésként keress fel egy orvost, aki megnézi, hogy nincs e már valami nehezen visszafordítható problémád (pl sérv).


Ha amúgy minden rendben van, akkor a váz izmok megerősítése a legjobb módszer a hátfájás ellen (ezek a váz izmok nem függnek attól, hogy milyen erős a karod, a vállad, szóval néha nagyon kigyúrt/izmos embereknek is gyengék). Én is nagyon hátfájós voltam, gyógytorna segített az elején, utána TRX-ezni kezdtem az is nagyon jó.

2015. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hasizom és hátizom erősítő gyakorlatok + el kell járni masszőrhöz, aki kimasszírozza a csomókat a hátadból. Én évek óta küzdök hátfájással.
2015. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A felülések mondjuk gyakran pont marhára ártanak a hátfájós embereknek. Sok esetben azért fáj az ember háta, mert sokat edz hasra, elhanyagolja a hátat (vagy csak olyan a munkája, vagy az alkata, hogy a hasa erősödik jobban), így ha megfeszül a teste, akkor a hasizom gond nélkül elhúzza a gyengébb hátizmokat.


Sokkal inkább a hát (nem csak a váll rész, hanem a medence), és a törzs oldalsó izmainak erősítése a megoldás, pont nem a has tovább erősítése.

2015. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gömbicica ***** válasza:

szakmától eltekintve:

magánéletedben nincs valami olyan problémád, ami nyomaszt?


egyáltalán szereted a szakmádat?


hátad hol fáj?

melyik oldalon feltételezem jobbkezes vagy.

2015. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem fekszel sokat mikor nem dolgozol? Nekem többhetes otthonlét után szokott fájni a hátam, de szerencsére gyorsan helyrejön. Sportolni kell hasra és hátra.
2015. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hátam felső része a lapockáknál fáj, ha hazaérek és lefekszem pihenni aztán felkelek egy fél óra múlva mondjuk másnapra főzni még jobban fáj - nyilall . A munkámat imádom. Heti 2 szabad napom vagy vagy ha hosszúzok 3 , van hogy tartok "lusti" napot de nem szoktam sokat feküdni. és igen jobb kezes vagyok! Köszönöm az eddigi válaszokat és segítséget!
2015. nov. 22. 19:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyomasztani a magánéletemben nem nyomaszt semmi ami stresszesebb helyzetet hoz a suli-munka összehangolása , de nem hinnem ,hogy ez a probléma
2015. nov. 22. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nezesd meg orvossal aztan lehet hogy valamifele fizio (lehet hogy nem igy helyes magyarul, bocs) terapiat kellene kapjal.
2015. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!