Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy nagyon részeg embert...

Ha egy nagyon részeg embert szíven szúrnak mínusz 10 fokban egy elhagyatott helyen mik a túlélési esélyei gyors orvosi segítség nélkül?

Figyelt kérdés

2015. nov. 27. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy józan embert szíven szúrnak 24 fokban egy forgalmas helyen, akkor se sok esélye van.
2015. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy nagyon részeg embert szíven szúrnak mínusz 10 fokban egy elhagyatott helyen, akkor akkora a túlélési esélye, mintha egy makk egészséges embert szúrnának szíven egy kórház bejárata előtt, fényes nappal, orvosokkal körülvéve.


Ugyanis mindkét esetben az illető rögtön meghal, kb. mire kihúzza a szívéből a kést, már halott az áldozat.

2015. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na jó, de nem biztos hogy eltalálják a szívét, csak próbálják.
2015. nov. 27. 16:40
 4/16 anonim ***** válasza:
De akkor is lényegtelen, hogy részeg az illető, és mínusz 10 fok van :D. Illetve nem, mert ha van rajta egy vastag kabát, az számíthat, nyilván függ a kés méretétől is. Ha pedig nem pont a szívét találják el, hanem a tüdejét, akkor akár túl is élheti, de ha pl. kap egy légmellet, abba belehalhat. Szóval nem lehet ezt így latolgatni, mert túl sok tényezős a feltevés.
2015. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Na jó, de nem biztos hogy eltalálják a szívét, csak próbálják."


Nem, mert a fent feltett kérdésedből az következik, hogy az illetőnek el is találják a szívét. Hiszen valakit csak akkor tudnak szíven szúrni, ha el is találják a szívét, különben nem szíven szúrják, hanem csak próbálják szíven szúrni.

2015. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanis mindkét esetben az illető rögtön meghal, kb. mire kihúzza a szívéből a kést, már halott az áldozat."


Ez baromság. Orvos vagyok, tudok olyan megtörtént esetről, ahol fiatal lányt szúrtak szíven otthonában (betörő) és a fiatal ép szívizom kibírta a kórházba szállításig és a műtétig. Az sem mindegy, hogy hogyan és mivel és mennyire szúrják szíven az embert.


A kérdésre válaszolva a -10 fok és a részegség bőven elég a halálhoz, nem kell ide semmi szíves dolog. Elfekszik, kihűl, meghal, pont. Ha szíven szúrják akkor meg biztos meghal ilyen körülmények mellett.

2015. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Orvos vagyok, tudok olyan megtörtént esetről, ahol fiatal lányt szúrtak szíven otthonában (betörő) és a fiatal ép szívizom kibírta a kórházba szállításig és a műtétig. Az sem mindegy, hogy hogyan és mivel és mennyire szúrják szíven az embert."


Én meg tudok olyan esetről, hogy az illető kiugrott a harmadikról, és megúszta lábtöréssel. Meg olyanról is, hogy valaki éjszaka legurult az ágyáról, és úgy beverte a fejét, hogy belehalt. Lehet hogy a lány kibírta, de biztos vagyok benne, hogy nagyon szerencsésen találta el a kés. Márpedig ha 100 embert szíven szúrnánk, akkor abból 99 rögtön meghalna. És tudod hogy miért? Mert ha szíven szúrnak valakit, akkor az rögtön meghal.


Képzeld, egy japán illető a halálos radioaktív dózis 100x-osát kapta, mégis túlélte, és most kutya baja. Valaki meg csak úgy a semmitől rákot kap, és belehal.


Arról nem is beszélve, hogy a történelem során voltak olyan esetek, ahol az illetőt a halálos dózis 10-szeresével mérgezték meg, mégis túlélte a mérgezést. Miért? Mert túlélte. De ettől függetlenül 10 ezer emberből 9999 rögtön belehalt volna a mérgezésbe. Ennyi. A lánynak szerencséje volt. Az is lehet, hogy a késnek is vékony volt a pengéje, meg hogy nem hatolt bele mélyen a szívébe. Mert ha elvágta volna a főereket, akkor mindegy hogy mennyire fiatal az a szív. Orvos vagy, neked ilyenekre kellene gondolnod, nem csak beszélni a vakvilágba, hogy baromság amit mondok. Mondom úgy, hogy én nem vagyok orvos.

2015. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"És tudod hogy miért? Mert ha szíven szúrnak valakit, akkor az rögtön meghal."


Ismételten baromság, és általánosítás. Lehet, hogy neked magas, de egy szíven szúrást igenis túl lehet élni, az más kérdés, hogy extrémen nagy a halálozása.

2015. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig ha 100 embert szíven szúrnánk, akkor abból 99 rögtön meghalna."


Kérek róla tudományos, lehetőleg PubMeden elérhető cikket, vagy absztraktot.

2015. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

"Arról nem is beszélve, hogy a történelem során voltak olyan esetek, ahol az illetőt a halálos dózis 10-szeresével mérgezték meg, mégis túlélte a mérgezést."


Ez naponta megtörténik, de ne zavarjon, az átlag keménydrogosok bőven halálos dózis felett mozognak.


"Miért? Mert túlélte."


Bocs, a mert csak oviban még elment érvnek. :-D


"Mert ha elvágta volna a főereket, akkor mindegy hogy mennyire fiatal az a szív."


Ha elvágja a főereket, akkor nem szúrták szíven. Pont. Továbbá milyen főereket is? Beszéled a nagy semmit a levegőbe nulla anatómiai ismerettel. Megjegyzem egy aortasérüléssel nagyobb esélye van a túlélésre, mint egy szívszúrásal.


"Orvos vagy, neked ilyenekre kellene gondolnod, nem csak beszélni a vakvilágba, hogy baromság amit mondok."


Itt egyetlen ember beszél a vakvilágba, és az nem én vagyok. :-D

2015. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!