Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiányos vagyok a doki Neo...

Gabinenje kérdése:

Vashiányos vagyok a doki Neo Ferro Folgamma tablettát írt fel napi 1×1 adagban.2 hete szedem, de még nem érzem hatását. Mennyi idő mire hatni fog? Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam áttérek a napi 2×1-re. ..

2015. dec. 4. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Idő kell, amíg feltöltődnek a vasraktárak is a szervezetedben, inkább a táplálkozásodra figyelj oda, a spenótban, hüvelyesekben, májban sok a vas. Inkább multivitamint szedj még mellé, és egyél sok C-vitamint tartalmazó ételt, gyümölcsöket pl., most úgyis narancsszezon van.:-)

Azt, hogy mennyire hatékony a kezelés, a vérkép mutatja majd meg, az általános fáradékonyságot, hajhullást, sápadtságot nem csak a vashiány okozza általában, hozzájárul a vitaminhiány is.

2015. dec. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszerből csak kevés vas szívódik fel, zöme a széklettel kiürül. Ajánlatos ősanyáink vasszöges almája. A hatást legfeljebb 1-2 hónap után érzed majd.
2015. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónap kellett.
2015. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi volt a vasad. De mindenképpen több idő kell neki, hónapokig, akár egy évig is szedni kell, mire feltöltődik a szervezet. Duplázni nem ajánlom, eléggé megterheli az emésztést (én hármasával eszegettem, pocsék volt).

Kerüld a koffeint, a tejtermékeket - legalábbis amikor a gyógyszert beveszed. És C vitaminnal együtt szedd be, lehetőleg valami zöldség vagy gyümölcs kíséretében.

Persze amúgy is figyelj a táplálkozásra. Olvass utána a hem és nem hem vasnak, később könnyebb lesz szinten tartani a vashiányt, ha megfelelően eszel. :)

2015. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fél év????? ..és addig ilyen dög leszek? 1000es c vitaminnal szedem... gyümit minden nap eszem. A cékla és a máj is az étlapon Van már.
2015. dec. 4. 19:33
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem 12-18 honapot mondott az orvosom;-(((((
2016. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!