Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van "valóságalap...

Mit tehetnék? Van "valóságalapja" a tiltásnak?

Figyelt kérdés

Régebben szívritmuszavarom volt, de ez kinőhető dolog, úgy-ahogy meg is szűnt. Sokáig jártunk terheléses EKG-ra, most szívultrahangra kell mennem egyszer egy évben, de azt mondták, nincs semmi komoly, sportolhatok is nyugodtan. Nos, anyám és az edzőm kiötlötték, hogy most eltiltanak a versenysporttól. Egészen konkrétan azért, mert huszonpár éve apám valami távoli rokona meghalt hirtelen szívhalálban (vagy valami hasonló...). 1 hónap múlva versenyszezon, egész évben ezt vártuk a csapattal, én vagyok az ütőkártya, ha nem engednek, borul az egész csapat. Teljesen tanácstalan vagyok, tudom, hogy alaptalan az aggodalmuk, de azért megértem őket. Viszont szeretnék teljes életet élni. És nekem fontos ez a verseny, eddig mindig nagyon jó eredményeink voltak.

(Egyébként úszok.)



2015. dec. 6. 01:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt a sportorvos és a kardiológus tudja megmondani, őszintén szólva én se engednélek versenyezni anyád helyében. A teljes életnek az a feltétele, hogy élve maradj, nem az úszás. A szívultrahang nem mutatja ki azokat a finom vezetési zavarokat, amik a nagy terhelés és stressz hatására halálos kimenetelű kamrai ritmuszavart, hirtelen szívhalált okozhatnak, sajnos, volt már erre néhány példa.
2015. dec. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!