Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vércukor mérésnél cseréled a...

Vércukor mérésnél cseréled a tűt minden szúrás után?

Figyelt kérdés
Azt írják hogy minden szúrás után kell cserélni tűt, de nemrég mondta valaki hogy csak ő használja a készüléket, emiatt nem cserélgeti a tűt. Mit gondoltok?
2015. dec. 8. 16:46
 1/8 anonim válasza:
Ez engem is erdekelne.
2015. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csak egy valaki használja, akkor nem kell cserélgetni.
2015. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kosbor24 válasza:
Én csak akkor cserélem, ha eltompul és már nem szúr jól. Egyedül használom
2015. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig én sem cseréltem (pár alkalom mindössze). Az nem lehet hogy két használat közt egy baci boldogan a tűhegy végére költözik, családot alapít és emiatt problémássá válhat a dolog?
2015. dec. 8. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, mivel csak a bőrrel érintkezik, azt meg elviekben előtte lemosod.
2015. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ŐŐ... igen de (nem kötözködni akarok, de akkor már vesézzük ki a témát) szóval olyan mélyre megy a tű ahol már a vér van, tehát ha bevisz valamit akkor az gáz nem? Lehet hogy hivatalosan emiatt írják hogy a tű 1x használatos.
2015. dec. 8. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Kellene cserélni minden szúrás után. Elég drága a tű az biztos. Úgy szoktam megoldani ha kevés a tűm, hogy alkoholba mártom a tű hegyét, és így le van fertőtlenítve. Lehet a patikában kapni 70 %-os alkoholt.
2015. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"emiatt írják hogy a tű 1x használatos"

Nem is írhatnak mást.

Gondolj bele, egyébként viselhetnék a következményeit, mint az amerikai macska és a mikró esetében.

Magad nyilván fel tudod mérni, hogy milyen körülmények között használod és tudod-e biztosítani a fertőtlenített állapotát. Ha nem, akkor valóban egyszer használatos.

A levegőben terjedve a fertőzés lehetősége minimális, a többi pedig fertőtlenítés dolga.

A vérrel terjedő fertőzés esetén pedig nem a véren van a hangsúly, hanem azon hogy idegen vérével együtt a fertőzés is átvihető. Nem maga a vér a probléma, hanem az idegen, fertőzött vér. Ha találsz egy tűt, elég könnyű eldönteni azt, hogy használta-e már valaki. A bontatlan csomagolás alapján.

2017. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!