Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pectus excavatumrol valaki...

Pafuy kérdése:

Pectus excavatumrol valaki valami? Bármit!

Figyelt kérdés

Nagyjábòl tudom mi ez, de nagyon sokàra kaptunk időpontot :(

Mit csinálnak egy ilyen vizsgàlaton?

Valakit esetleg műtöttek màr ezzel? Milyen volt utána? Sokat javult?

13/L

minden választ előre is köszi!



2015. dec. 8. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Itt egy link: [link]

Műtéttel nagyon szépen lehet korrigálni

2015. dec. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. dec. 9. 16:20
 3/3 anonim válasza:

Szia! Nem tudom hogy aktuális e még a kérdés, vagy azóta már kaptál választ. Engem 2012-ben mutottek tölcsérmellkassal. Egy fém pántit helyeznek a befordult bordák alá, és ezaltal lesz kifeszitve, kiegyenesitve a csont. Az a legjobb ha minél fiatalok korban csinálják a mutetet, mert akkor még nem olyan kemények a csontok. Én sajnos elég későn kezdtem ennek utannajarni, és 19éves voltam amikor mutottek. Műtét előtte napon be kellett fekudni, egy csomó vizsgálat lesz előtte, mellkas ct, röntgen..vervetel Stb. Altatas után mikor felebredtem még nem éreztem semmit, epidurális erzéstelenitest kaptam a gerincembe. Mikor már jobban magához tertem akkor már éreztem a fajdalmat. Nem szepitek rajta, nagyon nagy fajdalmaim voltak. A mozgas, felülés katasztrofalis volt.. A karjaimat n mondtam felemelni a varratok miatt.. De mindig arra gondoltam hogy az egeszsegem a legfontosabb és ki fogom bírni... Az elkovetkezendo 1-2 hétben nem aludtam..Csak pár orakat. De utána fokozatosan jobb lett. Spórolni, sanda menni 3honapig nem lehet.


Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan írj privatbanbes mindent elmeselek!

2016. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!