Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka ritkás hajamna...

Mi lehet az oka ritkás hajamnak? (24/L)

Figyelt kérdés
Elég ritka a hajam, kb 2/3-a a normális mennyiségnek. Ezt csak mostanában vettem észre, eddig sosem zavart különösebben. A bőrgyógyász egy kb.3 másodperces vizsgálat után rámondta, hogy férfias kopaszodásom van, ami persze kizárt, mert egyetemista korú vagyok, meg a hormonszintjeim is rendben vannak. A fejbőrömön egyenletesen ritka a haj, nyilván ez a választéknál a legfeltűnőbb, ezért diagnosztizált félre a kedves hölgy, akinek 2 hónapnyi gyomorideget köszönhetek. A másik orvos szerint szeborreám van, amire karácsony után kezdem a kezelést (vital active plus termékcsalád, gombaölős). Nagyon meg vagyok ijedve, ugyanis kicsi koromban igazi sörényem volt, kb.15 éves koromban kezdődött a ritkulás. Plusz infók rólam: - senki nem kopasz a családban - fogamzásgátló gyűrűt használok - nem hullik a hajam! Csak úgy alapból ritka, elvékonyodott - a fejbőröm szokott viszketni, de nem vakarom véresre és korpám sincs (az orvos azt mondta, hogy zsíros korpám van, ami nem "esik le" a fejbőrről) - apró piros foltok vannak itt-ott a fejbőrömön, de nem fáj, nem viszket és nem emelkedik ki a fejbőröm szintjéből, igazából észrevenni is nehéz, bár az egyik pont a választékomnál van - autoimmun betegségre vizsgáltak, édesanyám Colitises - rendszeres ízületi és emésztési problémákkal küzdök - alkoholt, cigit nem fogyasztok, sőt, cukor, tej és lisztmentes diétán vagyok az emésztési bajaim miatt - ha összekötöm a hajamat, utána "fáj", húzódik, mikor kibontom - igen, hordok télen sapkát, bár sokáig nem tettem - hetente egyszer mosok hajat hosszú évek óta - pubertáskorban nagyon zsíros volt a hajam (kb 15-6 éves korig). Mi lehet vajon a bajom? Hasonló diagnózis? Nagyon jó lenne, ha nyárra befedné a haj az itt-ott kilógó fejbőrömet.

#haj #ritka haj #fehér fejbőr #kilógó fejbőr
2015. dec. 17. 11:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy egy időben állandóan száraz samponoztam, mert úgy kibírta 2 hétig is mosás nélkül (azt olvastam, hogy nem egészséges sokat mosni, na....), illetve kb 10 éve tupírozom, minden nap, többször is... erről leszokóban vagyok, de volt, hogy egy hétig ki sem bontottam azt a tupírozott hajcsomót a fejem tetején... :/ Szánom-bánom...
2015. dec. 17. 11:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed nézték? Vannak jó hajszeszek, próbáld megtalálni a neked valót. Használj kiváló minőségű balzsamot, hajtípusnak megfelelően.
2015. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bennem is az a kérdés merült fel elsőként, hogy vizsgálták-e a pajzsmirigy funkcióidat.


Ha igen, megírnád, hogy mennyi volt a TSH-d?


A szemöldököd is kiritkult esetleg valamilyen mértékig, vagy az olyan, mint régen?

2015. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyel herba vita hajszeszt,egyél élesztőt, szedj vitaminokat es ne stresszeld. Neha maszirozd át a fejborod,hogy serkentsd az uj haj novekedeset
2015. dec. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Nézettem TSH-t is, 3,2 lett. A szemöldököm sem túl sűrű, bár régen az is elég "bozontos volt", de betudtam a szedegetésnek a ritkulását, volt egy időszak, hogy csak egy csíkot hagytam meg belőle...

A próbálgatáson már nagyjából túl vagyok, jelenleg a Plantur sampont használom, Alpecinezek, meg a Vichy 30ezres Dercos hajnövesztőjét kenegetem a fejemre (bár enyhe túlzás ez az ár), meg Revalidot szedek 2 hónapja. Valóban tele vagyok babahajjal, de a fejbőröm itt-ott még mindig kilóg és 2 hónap után már nem kéne neki. Ja, és egyébként borzasztóan stresszes vagyok, főleg az utóbbi egyetemi években...

2015. dec. 18. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!