Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 89-es 93-as nyugalmi pulzus...

89-es 93-as nyugalmi pulzus az normális érték? Mert a neten rákeresve hol azt írják jó érték, máshol magasnak számít.

Figyelt kérdés
pulzus

2015. dec. 18. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem! Nagyon magas. A normál érték kb. 72-75 között van.
2015. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Életkortól is függ, ideális lenne a 80 körüli érték, de úgy tudom 90-ig még normál tartományba esik, e fölött kevéssel lehet stresszes időszakban, vagy akkor is ha nem vagy elég edzett, nem mozogsz eleget.
2015. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Stresszes és mozgásszegény életet élek.2 hete szedek egy valoxan nevű antidepreszánst,azóta 135/85 körüli a vérnyomásom és emelkedett a pulzusom is.Nem állandó ez,van amikor mérek 115/80 és 70 pulzust is,de ha valamit csinálok itthon(házimunka) rögtön érzem hogy szédülök,mérem a vérnyomásom és ilyen 130-135 körüli
2015. dec. 18. 15:59
 4/7 A kérdező kommentje:
37 éves vagyok.
2015. dec. 18. 16:00
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Szabadulj meg a stressztől és a gyógyszerektől és egészséges leszel.
2015. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak két hete szeded az antidepresszánst, akkor belefér. Az orvosoddal kéne beszélni, hogy több nyugtatót írjon mellé, amíg beáll az antidepresszáns gyógyszerszintje és jelentkezik a valódi hatás. És jó volna ezt karácsony előtt elintézni, ha lehet (a karácsony sok embernél nagyon megemeli a stressz-szintet: tökéletes vacsora, ajándékok, anyós, egész éves elfojtott problémák stb.).


Normál esetben, felnőtt, egészséges embernél 72-75 körüli a pulzusszám, nyugalmi helyzetben.

2015. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak most olvastam el a válaszokat,köszönöm!

A pulzusom többnyire már 75 alatt van,ha kicsit stresszesebb vagyok akkor megy feljebb de az meg normális,tudtommal.A Frontint én nem szeretném ha emelnék,éppen hogy majd csökkenteni kéne,ahogy az orvosom is tervezi.Az antidepresszánst most 1 hónapja szedem.Annyi javulás történt,hogy eltudom látni a háztartást,és nincs napi 5 pánik rohamom,nem alszom egésznap.

2016. jan. 7. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!