Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Metforaltól lehet nagyobb...

Metforaltól lehet nagyobb étvágyam? (metformin gyógyszer)

Figyelt kérdés
Metforalt szedek 160 g-os diéta meleltt, inzulinrezisztencia, PCOS, pajzsmirigy-alulműködés. 3 hónap után a cukorértékek kicsivel jobbak, az inzulin viszont tovább romlott, a doki azt mondta, nem hat a Meforal, de még ne dobjuk ki, és azt mondta, felezzük az adagot, í]y lehet elkerülhetőek a falási rohamok. nem értetem, azt gondoltam a ez a gyógyszer csökkenti, nem növeli az tvágyat, de a kezdeti sikerek után (kb 2 hónap9 tényleg újra falási rohamaim lettek, vannak. Nem tudtam, mitől. De tegnap végre jól ettem, betartva a mennyiségeket, egész nap, aztán este vettem be (mostmár csak napi 1x kell) a Metforalt ,emrt reggel elmaradt. Kicsivel később falási roham (kb 1 óra). Ma délben vettem be, ebéd után, nagyon büszke voltam magamra, mert lassan ettem, keveset, de eleget, jól is laktam, stb. Bevettem kb fél1-kor, háromnegyed kettő körül falási roham jött rám megint, mindenképp ennem kellett, mert azt éreztem rosszul leszek, ha nem eszek. Egy konverv heringet ettem, egy avokádót, meg teljes kiőrlésű rozskenyeret egy szeletet, meg kb egy nagyobb marék tökmagot. Szóval nem rossz dolgokat, csak hát másfél órája ebédeltem... Lehet ez a Meforaltól tényleg? Pl hogy lezúg tőle a cukrom, és azért leszek éhes? Nem értem ha a doki szeirnt nem működött mért nem hagyhatom abba a szedését, azt mondta nem igazán tudja mit cisnáljon, próbáljuk ki csökkentve az adagot, most ő "állítgatja", lehet 3 hónap múlva majd már napi 2 egészet kell szednem, meglátjuk...

2015. dec. 19. 14:10
 1/1 A kérdező kommentje:

Elírtam a gyógyszer nevét: Meforal, csak ugye metformin van benne, összekavarom mindig :D


Ja, és hetek óta erős haspuffadásom van, le se tud menni már éjszaka sem.. Plusz híztam. Sose voltam ennyi kilóra. Szedek hormonkészítményt, kb azóta van az erősebb hízás+ puffadás, lehet attól?

2015. dec. 19. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!