Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reggelente amikor felkelek...

Reggelente amikor felkelek iszonyúan fáj a hátam, de csak akkor ha az éjszaka folyamán ittam, és vizelnem kell. Amikor nem érzek vizelési ingert reggel és nem kell elmennem, akkor nem szokott fájni. Ez vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mostanában szoktam rá az éjszakai ivásra, mivel kiszárad a szám, de így meg reggel elég fájdalmas a kelés. Gerincferdülésem van és kemény matracon alszok. Máskor felkelésnél nem szokott fájni, csak ha ittam lefekvés előtt.

2015. dec. 21. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Milyen pózban alszol?
2015. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ok-okozati kapcsolatban van egymással az ivás meg a hátfájás.

Hanem valami betegség (talán baktériumfertőzés) egyik tünete az, hogy mindig szomjas vagy (ezért többet iszol és többet vizelsz), a másik tünete meg az, hogy az ízületeid érzékenyebbek, és az egyébként is problémás hátadnál ez a fájdalomig fokozódik.

2015. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mindig szomjas, néha szoktam csak inni. Mostanában azért, mert kiszárad este a szám (valamiért mostanában a számon veszem a levegőt) Eddig is fájt amikor este ittam, de kb havonta egyszer fordult elő, csak most gyakrabb, hogy kiszárad a szám, és meguntam. 21 Férfi
2015. dec. 21. 15:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom hogy valami fertőzés, mert egyébként nem fáj reggel, csak ha ittam. Akkor meg egyébként is fájna, ha iszok ha nem.
2015. dec. 21. 15:17
 5/11 A kérdező kommentje:
A hasamon szoktam aludni, vagy oldalasan, de egész este mocorgok, sosem maradok egy pózban. Háton nem szoktam aludni.
2015. dec. 21. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nem fertőzés, ha csak ritkán jön elő, hanem egyéb, de akkor sem az ivás okozza a hátfájást, hanem mindkettő ugyanannak a dolognak a tünete. Szerintem.
2015. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyit tudok hozzáfűzni, hogy egyébként ha pl sokat iszok és később tudok elmenni wc-re, tehát feszül a hólyagom, akkor nem fáj a hátam, csak alvás után van ez. Attól függetlenül köszönöm a segítséget :)
2015. dec. 21. 17:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért egy urológiai kivizsgálás nem ártana. A vesék is okozhatnak hát/derékfájást.
2016. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Száraz levegő es vagy a szervezetednek a tul meleg ejszakai alvás okoz csak éjszakai szomjuságérzetet.


Napkozben meg nem artana 2 l vizet meginni


Reimatologiat erdemes felkeresni amugy. Lehet porckopasok, izuletu gyulladasad vannak, de ilyet okoz az is ha meghűlt a testtájék ( pl nekemnhajszaritas után a nyakam szokott fajni sokáig hatul es rajottem mert addig a vizes haj hogy raomlik az meghűti)stb egyéb ok.

2016. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20-21 fo kban erdemes aludni és vekony pamutcuccban vekony takaroval
2016. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!