Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezért szerintetek érdemes...

Ezért szerintetek érdemes beperelni a kórházat?

Figyelt kérdés
Nagymamám infarktust kapott otthon.amikor bekerült a kórházba napokon belül 3 osztályra küldték.Leállt a veséje mert nem mozgatták,és vérmérgezést kapott.A szemem előtt halt meg. 2 nap múlva szintén meghalt a nagypapám,mert rákos volt.És feleslegesen szedettek vele olyan gyógyszert amit nem is kellett volna.

2015. dec. 21. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit akarsz perelni?

Egyiket sem hozod vissza.

A magyar jogban még nem honosultak meg az ilyen perek .Eleve ügyvéd nélkül, aki bizonyítékokat tud felmutatni, hogy hibázott a kórház,nemigen találsz. Pénz, sok pénz kell, és évekig tartó tárgyalások sora várható.

2015. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem érdemes, mert nem változtat semmin egy per(kivéve a műhiba, de ha pl nemtőrődömség miatt van gond egy szülésnél, azért az egy kicsit más szituáció, mint egy idős ember meghal egy betegség miatt).

Nagyapád rákos volt. Előbb vagy utóbb így is, úgyis meghalt volna. Az hogy felesleges gyógyszert kapott-e vagy sem, szerintem te nem tudod eldönteni, csak a kezelőorvos. Rákos betegeknél, hiába ugyan az a bajuk, akkor is egyedileg bírálják el a kezelést, mert nincs 2 egyforma eset.


Nagymamáddal kapcsolatban nem tudok tanácsot adni. Ha olyan volt az infarktus, hogy nagy eret zárt el a vérrög, akkor szintén meg voltak számlálva a napjai(ráadásul nem tudjuk azt sem, hogy milyen állapotban volt előtte, hány éves, volt-e alapbetegsége ami miatt előbb-utóbb ez lett volna a következmény stb).

2015. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
61 éves volt,és a kórház nem volt steril,tehát ebben is hibások
2015. dec. 21. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Ja, ja, és a főorvoson nem volt sapka.
2015. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beszélhetsz ügyvéddel, tanácsot ingyen szoktak adni. De eléggé zsebbenyúlós lesz ha belevágsz. Részvétem.
2015. dec. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Orvosként azt kell, hogy mondjam, hogy persze beperelheted a kórházat, a kórház fog nyerni, nagyon helyesen...


"Nagymamám infarktust kapott otthon."


Ami az ő hibája, egészségtelen életmód, elhízás, dohányzás, mozgásszegény életmód, túlzott stressz, kezeletlen magasvérnyomás stb. stb. Erről a kórház nem tehet.


"amikor bekerült a kórházba napokon belül 3 osztályra küldték."


Teljesen jogosan. Először bekerül a sürgősségire, ahol megállapítják, hogy infarktusa van, majd megy a kardiológiára, és végül az intenzíven köt ki, ha nagyon rossz az állapota. De ez egyik sem hiba.


"Leállt a veséje mert nem mozgatták,"


Azért állt le a veséje, mert a szív nem tudta számára a megfelelő keringést biztosítani.


"és vérmérgezést kapott."


Minden második intenzív osztályon fekvő beteg vérmérgezést kap. Azért, mert a legyengült szervezet nem képes ellenállni az infekciónak.


"A szemem előtt halt meg. 2 nap múlva szintén meghalt a nagypapám,mert rákos volt."


Nagyon szomorú, de jó lenne, ha a haragodat nem olyan embereken töltenéd ki, akik segíteni szerettek volna a családodnak.


"És feleslegesen szedettek vele olyan gyógyszert amit nem is kellett volna."


És ezt te honnan tudod laikusként???


Steril kórház pedig NINCS! Sőt még steril műtő sincs! Mert lehetetlen megcsinálni, ugyanis az emberek nem sterilek, a betegek nem sterilek, ami él az soha nem lesz teljesen steril!


Persze beperelheted a kórházat, kiszúrhatsz egy csomó emberrel, és végül elveszítheted a pert, mert ezek amiket itt felhoztál pitiáner érvek, ezek nem műhibák, hanem a mindennapi orvosi működés részei, a kórház ügyvédje szét fog tépni, és a temetési költségen felül a perköltséget is fizetheted.

2015. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Annyiban kiegészíteném még az utolsót, aki frankón leírt mindent, hogy egy műtő asztal nem sokkal "sterilebb", mint egy tiszta, fertőtlenített konyhapult.


Másrészt egy kórházban alsó hangon több szász fekvőbeteg van különböző állapotban.

Hajléktalantól a polgármesterig/miniszterekig bezárólag mindenki megfordul.

Én kórházban dolgozok és tegnap 2 olyan beteg is volt, akik többféle szuperbaktériummal voltak fertőződve(maci, mrsa, klebsiella pneumoniae stb hogy csak párat említsek-csoda, hogy nem lettem én is beteg, hibába öltöztem be) sőt, volt az intenzívünkön egy fiatal nő, akinek olyan gombás eredetű tüdőgyulladása volt, amire még gyógyszer sem létezik és szó szerint semmit nem tudtak vele kezdeni, annyira rossz állapotba került.


Ha pereskedni kezdesz az senkinek se jó. Sok idő és pénz megy rá és ha bebizonyosodik, hogy a kórházban nem történt mulasztás/műhiba akkor te csak vesztettél.

2015. dec. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Perelhetsz, de nem fogsz nyerni.
2015. dec. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!