Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma reggel nem volt semmi...

Ma reggel nem volt semmi szokatlan de azért mondta édesanyám mérjem meg a cukrom de nem vagyok cukros nem ettem semmit ma reggel. Megmértem és erre 7. 0 a cukrom ez normális? Ez akkor normális? Kéne kivizsgálásra mennem?

Figyelt kérdés
Édesanyám azt mondja a nem cukrosoknál a normális a 5.5 alatt éjgyomorral pedig 5. 0 alatt
2015. dec. 26. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra a 7.0 elég magas. Még azért nem keltenék pánikot, mérd meg holnap és holnapután is reggel ugyanígy. Ha hasonlóan magas lesz akkor bizony érdemes kivizsgálásra menni, és egy orvos elemezze ki a labort.
2015. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeket az értékeket honnan vetted?

Éhgyomorra kb. 3 és 6 között a jó (a pontos határértékek tekintetében nincs egységes és egyértelmű álláspont, most a hivatalos felső határ 5,8, de régebben ha jól tudom, 6,0 volt). Nap közben (étkezésektől legalább 2 órára) pedig 7,8 alatti a jó eredmény.

Ha az éhgyomri cukor 5,8 (6,0) felett, de 7,0 alatt van, emelkedett éhgyomri cukorszintről beszélünk, ami még nem cukorbetegség, de óvatosságra adhat okot. Ajánlott többször megisméretlni a mérést, mivel a vércukorszintet több dolog is befolyásolhatja, pl. az előző napi bőséges karácsonyi kaja, főleg ha este is falatozgatott az ember, képes a másnap reggeli cukrot ennyivel megdobni. De pl. az idegesség is megdobhatja a cukorszintet.

Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha több alkalommal is 7,0-t meghaladó az éhgyomri cukor.


Szóval: mit ettél tegnap délután, illetve este? :)

Illetve hadd krédezzem meg: ha nem vagy cukorbeteg, honnan jött az ötlet, hogy megmérd?

2015. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: milyen típusú vércukormérővel mérted?
2015. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Méry cukormérő
2015. dec. 26. 12:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Onnan jött az ötlet a méréshez mert nagyon sokszor reggeltől délutánig vagy estig valamikor nem nagyon eszem és ez furcsa lett édesanyámnak ő cukorbeteg ezért mondta hogy mérjem meg mert általában a cukorbetegségbe tartozik az étvágytalanság
2015. dec. 26. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Önmagában az étvágytalanság még semmit nem jelent.

[link]

Így karácsony tájékán meg ugye többet nassol az ember, javarészt édességeket, mindez némi stresszel okozhat 7,0-s cukrot.

Én azt javaslom, valamikor a két ünnep között csinálj még egy mérést, de úgy, hogy előtte nap ne édességezz be, este 7 után meg egyáltalán ne egyél, és inni is csak vizet. Ha akkor is hasonló, vagy magasabb értéket kapsz, akkor ajánlott orvoshoz fordulni, aki midnen bizonnyal emelkedett vércukorértéket fog megállapítani, és diétára fog. Ha 6,0 alatti lesz, akkor pedig minden rendben van. :)

2015. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!