Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Számítógép függőségre megoldás...

Számítógép függőségre megoldás? (többi lent) (hosszú sajnos)

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni hogy mit tegyek ezzel kapcsolatban? Sajnos nálam már akkora hatalmas méreteket öltött (szerintem) ez a függőség hogy arra már szavakat sem találok. Elég sokat vagyok itthon szóval minden időmet a számítógép előtt töltök naponta úgy 12-14 órát amiből úgy 1 órányit sem pihenek (evés, ivás, egészség ügyi szünetek xD) 19 éves vagyok. A számítógép már a munkám rovására is ment, és lassan már a barátnőm is rámegy. Próbálok tenni ellene minden nap mikor kikapcsolom úgy vagyok vele, hogy másnap nem kapcsolom be, nem töltök annyi időt előtte stb de ugyan az történik minden nap, felkelek, reggeli stb és már ülök is a géphez. Eleinte nem is volt gond napi 1-2-3 órát ültem előtte és ma már azt veszem észre , hogy ha segíteni kéne barátnőmnek már azért is elmondom magamban mindennek mert miatta kell felálnom, nem nagyon beszélek emberekkel (még a családommal sem nagyon) olyan mértékű elszigetelődést váltott ki belőlem. Beszéltem barátnőmnek erről de nem vette komolyan "hát ne ülj oda azt cső" ennyivel elintézte hol ott ő 3 éve próbál leszokni a cigiről. Már egészségügyi panaszok is jelentkeztek (gyakori fejfájás, ritkán "szédülés" szerű érzés, hosszabb számítógépezés után olyan mint ha transzban lennék stb). Van valami ötletetek hogy mit tegyek ha már a barátnőmre sem számíthatok ebben az ügyben? :) Szeretnék változni de aki szenvedély beteg sajnos tudja mennyire nehéz is a leszokás és az általa keletkezett űr. Köszönöm ha ezt valaki elolvasta és komolyan is veszi mert már tényleg nem tudom kihez forfulhatnék ezzel az üggyel.

2015. dec. 28. 21:26
 1/3 anonim válasza:

Szia, hát, az egyetlen, aki ebben segíteni tud Neked, az Te magad vagy. Nagyon, nagyon fontos, hogy legyen önkontrollod, és tudd magad tartóztatni. Nem jó módszer, ha megvonod magadtól, mert akkor csak még jobban vágyódni fogsz utána, kezdd el először tudatosan (!) csökkenteni a gép előtt töltött időt. Ne 12 óra legyen, csak 8. Óránként, félóránként ha tudod, naponta-kétnaponta csökkentsd. A másik, hogy ehelyett találj valami elfoglaltságot, amivel úgymond "pótolhatod" a gépet, amit szívesen csinálsz és még érdekel is! Bármit - sport, zene, művészet.

A sok gépezéstől nem csodálom, ha fáj a fejed, a vibráló monitor ráadásul a szemedet is hamar kicsinálja, főleg, ha még félhomály is vesz körül (bár erről nem írtál).

Rengeteg kitartás kell és ahogy már fent is említettem, iszonyú önkontroll, hogy abba tudd hagyni.

Sok erőt és sikert kívánok hozzá!:)

2015. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem sötétben gépezek inkább egy jó borult naphoz hasonló fényhelyzetet szoktam kialakítani, és igen sajnos sok a fényváltozás, gyorsan motgó kép stb ( Counter Strike 1.6 amit nagyon tolok mostanában abból is bunny-s szervereken) és abban sajnos gyorsan mozognak ugyan olyan formályó textúrák, gyors mozgás kell hogy ne ütközzek semminek, mellé még a lövésnél a tűz effect nem beszélve az éles fehér fényről ha vakítógránátba nézek szóval a fejfájást én sem csodálom :( Köszi szépen a választ és a jó kívánságokat. :)
2015. dec. 28. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Ebben a modern korban az üldögélés az új dohányzás. Én se vagyok semmi, 20 éve gépezek napi több mint 10 órát. Mondjuk én dolgozok rajta, játékra nem nagyon van időm. Nincs hova fordulni, ugyanis magát a számítógépezést összességében nem tartják az emberek korosnak. Valójában inkább az üldögélés a probléma nem a számítógépezés. Nagyon egészségtelen. Leszokni le lehet bármiről ha le akarsz, de ha nem akarsz akkor nem lehet. Más kérdés mi az alternatíva?
2015. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!