Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hosszú ezért bővebben lent....

Hosszú ezért bővebben lent. (Megoldás? )

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta fóbiám a fogászati kezelés és ez már kezdi nagyon az életemet megkeseríteni. Nem tudok elmenni a fogászatra úgy hogy ne lenne bennem félelem. Vannak rá módok hogy leküzdjem a félelmem? Milyen módszerek vannak arra hogy csökkentsem a stresszt fogászat előtt és közben?
2014. dec. 17. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem sok ember van, aki félelem nélkül menne a fogorvoshoz, beleértve engem is. Régebben vettem be előtte egy enyhe nyugtatót, de ezt már rég nem csinálom. Egyszerűen elfogadom, hogy ezzel együttjár a félelem. Előtte, még otthon egész az indulásig próbálom magam lefoglalni valamivel, és próbálok nem gondolni rá, hogy hová készülök. A váróban meg azt szoktam figyelgetni, hogy ki az, aki nálam is jobban fél. Aztán odabent a mellékes dolgokra próbálok koncentrálni, pl.: hogy néz ki a fogorvos, miért olyan színű a fal, amilyen, stb.
2014. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legjobb stresszoldó egy sikeres fogászati kezelés. :) Sokan félnek, mert rosszat tapasztalnak vagy mások mesélnek rémtörténeteket, de ha átélsz egy problémamentes kezelést, akkor utána már úgy mész oda, mintha fodrászhoz mennél.
2014. dec. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én nagyon nem tartottam tőle de az aggodalmadat egyből elveszi az amikor beadják az érzéstelenítőt onnantól no para :D
2014. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz menni, akkor nem vagy fóbiás :) A fóbia ott kezdődik, ami nálam volt: tudtam, hogy menni kéne, mert voltak gondok, de vagy tizenöt évig egyszerűen nem ment, aztán lett egy kisebb gyulladásom és akkor a fóbiát legyőzte az attól való félelem, hogy ennek már komolyabb következményei is lehetnek. Így aztán idén a fél életem a fogorvosnál töltöttem, mert megcsináltunk mindent és ezzel a fóbia eltűnt, ma már gond nélkül megyek. Szóval a legjobban úgy lehet megszabadulni a félelemtől, ha olyan fogorvost találsz, akiben megbízol és rendszeresen jársz hozzá :)
2014. dec. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!