Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki adna tanácsokat a...

Valaki adna tanácsokat a magas vérnyomásommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy 2 napja, és ma reggel vérzett az orrom, és megmérettem a vérnyomásom a családorvosomnál (közben valami gyomorbántalmam is volt a hétvégén, mert a tegnap hánytam és lázam volt). Az orvos 140/100-at mért, ami magas, mert 18 éves vagyok. Nem dohányzom, nem fogyasztok alkololt, ami probléma lehet, valószínüleg az, hogy nem mozgok eleget. Néha stresszes is vagyok, de ez valahogy együtt jár szerintem az iskolával.

Körülbelül egy fél éve mértük meg itthon a vérnyomásom, és akkor jó volt. Valakinek van valami ötlete (az orrvérzésemmel is kapcsolatban)?



2015. máj. 18. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy mérésből nem lehet magas vérnyomást megállapítani. Mérned kellene pár napig rendszeresen és akkor kiderül, hogy valóban magas a vérnyomásod amit kezelni kell, vagy ez egy egyszeri rosszullét volt.

Addig is kerüld a kávét, kólát, igyál sokat, pihenj, mozogj, legyél friss levegőn.

2015. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Egy kardiológus tud csak erre megnyugtató választ adni, mindenképp keresd fel! És még vérvétel, hasi ultrahang. Nekem is volt ilyen kivizsgálásom hasonló okok miatt.

Alternatív megoldás emellett a jóga, meditálás, futás, kerékpározás, úszás. Hosszú távon ezek segíthetnek, valamint sok zöldség, gyümölcs kerülve a cukros ételeket, italokat illetve kerülve a túlzott zsírbevitelt.

2015. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy csak az orvosnál volt magasabb, mással is előfordul ilyen, de a betegségtől is lehet magasabb (láz, hányás). Majd ha meggyógyultál, akkor naponta mérni kellene reggel és este, nyugalmi állapotban, otthon. Nincs a családban valakinek vérnyomásmérője?
2015. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Otthoni körülmények között kellene mérni. Ha stresszre hajlamos vagy, akkor sürgősen napi szinten kezdj el valami sportot! Esténként 1-2 gerezd fokhagyma, galagonya tea ajánlott.
2015. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van itthon vérnyomásmérőnk, ma megmértük, és itthon is nagyot mutat. Egyébként az orvos elküldött a kardiológushoz, úgyhogy holnap kivizsgáltatom magam. Remélem rendbe jövök, és megfogadom az itt írt tanácsokat. Köszönöm.
2015. máj. 18. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!